Arany-kupa: Kanada két öngólt hozó meccsen ikszelt Guadaloupe-pal

D. S. B.D. S. B.
2023.06.28. 09:19
Kanada nem bírt Guadaloupéval az Arany-kupán (Fotó: Getty Images)
Hiába fordított 1–0-ról, egy 93. perces öngól miatt Kanadának be kellett érnie 2–2-es döntetlennel a Guadaloupe elleni mérkőzésén az észak-és közép-amerikai nemzetek kontinensviadalán, a CONCACAF Arany-kupán. A D-csoport első fordulójának másik meccsén Guatemala 1–0-ra nyert Kuba ellen, így a kvartett élére állt.

Guadaloupe az első félidő derekán a belga Oostendét erősítő Thierry Ambrose révén szerzett vezetést, de Kanada a második félidő elején Lucas Cavallini révén egyenlített, majd a 71. percben Meddy Lima öngóljának köszönhetően az állást is megfordította. Guadaloupe azonban a 93. percben pontot tudott menteni, amikor a kanadai középpályásról, Jacen Russel-Rowe-ról jutott saját kapujába a labda.

A D-csoport másik mérkőzésén Guatemala Darwin Lom második félidő elején szerzett góljával győzött 1–0-ra Kuba ellen, ráadásul úgy, hogy a támadó az első játékrész hosszabbításában büntetőt hibázott.

CONCACAF ARANY-KUPA
CSOPORTKÖR
D-CSOPORT
1. FORDULÓ

Kanada–Guadaloupe 2–2 (Cavallini 48., Lina 71. – öngól, ill. Ambrose 23., Russell-Rowe 90+3. – öngól)
Guatemala–Kuba 1–0 (Lom 48.)