Tovább tart az Eszék nyeretlensége, de legalább egy pontot otthon tartott

R. Gy.R. Gy.
2023.04.15. 16:48
Az eszékiek hajtása ezúttal csak egy pontot hozott a konyhára (fotó: nk-osijek.hr)
A horvát labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában az NK Osijek hazai pályán csak 2–2-es döntetlent ért el a 8. helyezett Lokomotiva ellen, így tovább tart a nyeretlenségi sorozata.

HORVÁT 1. HNL
29. FORDULÓ
NK Osijek–Lokomotiva Zagreb 2–2
(Miérez 9., 85., ill. Aliyu 22., Kulenovic 80.)

Kutya rossz sorozatban van az Eszék, mert már két hónapja nem tud nyerni a bajnokságban. Ehhez képest a hazai drukkerek abban reménykedtek, hogy még így is harmadik helyen álló kedvenceik legalább a 8. Lokomotivát legyőzik. Ezúttal is csalatkozniuk kellett...

Az első félidőben rögtön az elején Miérez szerzett szép gólt, és úgy tűnt, hogy az Eszék visszatér a győzelem ösvényére. Mivel azonban szegény embert az ág is húzza, nem sokkal később jött az egyenlítés, méghozzá egy szenzációs góllal. Aliyu ugyanis ollózva talált a hazai kapuba, ami nem mindennapi teljesítmény.

Még a félidőben vezethetett volna a hazai csapat, viszont a 31. percben Cavlina remek vetődéssel kifogta Spoljaric tizenegyesét.

A második félidőben sokáig inkább egymás rugdosásával voltak a felek elfoglalva, igen alacsony szintű volt ekkor a színvonal. A 80. percig kellett várni, hogy megélénküljön a meccs, de ekkortól alaposan belehúztak a csapatok. A 80. percben ugyanis vezetést szerzett a Lokomotiva Kulenovic fejes góljával, és mivel többet birtokolta a labdát, a győzelem megszerzésére is esélye volt. Amit azonban a vendégek kapusa összeügyetlenkedett, arra nem lehettek felkészülve, így a 85. percben Miérez egyenlített. 2–2

Ezzel az egy megszerzett ponttal nem lehet boldog az Eszék, mert négy üldözője is három ponton belül található, így könnyen lehet, hogy a forduló végére hátrébb kerül a táblázaton.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. perc: Vége a meccsnek, döntetlenre mentette végül az Eszék. 2–2

85. perc: GÓÓÓÓL! EGYENLÍTETT AZ ESZÉK! Egy hosszú indítást nem ért el Miérez, de a labda megzavarta Cavlina kapust, aki sután beleütött, éppen Miérez elé, aki 6 méterről a kapuba fejelt. 2–2

80. perc: GÓÓÓL! VEZET A LOKOMOTIVA! Hideg zuhany a hazaiaknak... Jobb oldali beadás szállt át a túloldalra, jött a veisszafejelt labda, Kulenovicról megfeledkeztek a hazai védők, így ő 5 méterről könnyedén fejelt a hálóba. 1–2

79. perc: Barisic távoli, pattogós lövését egészen könnyen fogta a Lokomotiva kapusa.

78. perc: Események híján a hazai tábor füstbombákkal szórakoztatja magát.

70. perc: Maric reszketett, hogy megkapja a második sárgáját, de a bíró megkönyörült rajta, pedig nagyon kapacitálták őt a hazaiak.

60. perc: Többet veszélyeztet az utóbbi időben az Eszék, a gólszerzéshez viszont mindez kevés.

52. perc: Fiolic próbálkozott egy lövéssel, de a labda elment a kapu mellett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Vége az első félidőnek, az állás döntetlen. 1–1

44. perc: Az utolsó tíz perc a vendégeké volt, de igazán nagy helyzetet így sem tudtak kialakítani.

31. perc: KIMARADT! Spoljaric a kapu jobb oldalát vette célba, Cavlina viszont gyors vetődéssel védett.

28. perc: Kölcsönös kézfogó a zágrábi tizenhatoson belül, majd Jugovic elesett. Némi videózás után a bíró tizenegyest ítélt.

22. perc: GÓÓÓL! EGYENLÍTETT A LOKOMOTIVA! A jobb oldalról jott egy magas beadás, Aliyu a mellére vette, majd ollózó mozdulattal, 10 méterről a jobb alsóba talált. Gyönyörű, látványos gól volt. 1–1

9. perc: GÓÓÓÓL! MÁRIS VEZET AZ ESZÉK! Jobb oldalról jött egy szép beadás, Miérez emelkedett középen a legmagasabbra, és 6 méterről a bal felsőbe fejelt. 1–0

1. perc: Elkezdődött a találkozó. Az Osijek fehér-kékben, a Lokomotiva tiszta kékben játszik.

Az Osijek kezdőcsapata: Malenica – Barisic, Bukvic, Jurcevic, Zaper – Omerovic, Jugovic, Caktas, Fiolic – Spoljaric, Miérez