Írország: autizmussal diagnosztizálták a 98-szoros válogatott játékost

Vágólapra másolva!
2023.03.29. 13:54
null
James McClean a franciák elleni Eb-selejtezőn lépett pályára 98. alkalommal az ír válogatottban (Fotó: Getty Images)
James McClean, az írek 98-szoros válogatott labdarúgója bejelentette, hogy autizmussal diagnosztizálták.

„Hosszú út áll mögöttem, és most, hogy megvan a diagnózis, itt az ideje, hogy megosszam mindenkivel” – írta a 33 éves játékos a közösségi oldalán, hangsúlyozva: azért hozta nyilvánosságra a betegségét, hogy támogassa autista kislányát.

„Ahogy mindannyian tudjátok, a lányom, Willow-Ivy autista. Az elmúlt négy évben csodálatosan változott az élete, de nekem, mint az édesapjának nehéz volt szembesülnöm azzal, hogy mennyi akadállyal és kihívással találkozik nap mint nap” – fogalmazott a Wigan Athletic középpályása.

Felidézte: ahogy a feleségével egyre többet megtudtak az autizmusról, egyre jobban felismerték, hogy sokkal több a hasonlóság közte és a lánya között, mint azt korábban hitték.

„Sok olyan apró vonása van, amit magamban is látok” – írta McClean, aki aztán önmagát is kivizsgáltatta, ekkor derült ki, hogy ő is autista.

„Gondolkodtam azon, hogy ezt nyilvánosságra hozzam-e. Willow-Ivyért teszem, mert szeretném, ha tudná, hogy megértem őt, és hogy az autizmus nem állíthatja meg abban, hogy elérje a céljait és megvalósíthassa az álmait” – fogalmazott a labdarúgó.

McClean hétfő este, a franciák elleni dublini Európa-bajnoki selejtezőn (0–1) lépett pályára 98. alkalommal az ír válogatottban.


 

Legfrissebb hírek

Football Forum Hungary: „Már csak a válogatott futballban győzheti le Dávid Góliátot”

Labdarúgó NB I
15 órája

Football Forum Hungary: A számok azt mutatják, változtatni kell a magyar utánpótláson – Csepregi György

Labdarúgó NB I
18 órája

Football Forum Hungary: Játékosmegfigyelők nélkül ma már nem működhet egy klub – Balogh Tamás

Labdarúgó NB I
19 órája

Football Forum Hungary – szakmai találkozó a Groupama Arénában

Labdarúgó NB I
20 órája

Labdarúgás: több mint ezer fiatalperc az NB I 29. fordulójában

Utánpótlássport
2025.04.28. 19:47

Dudás Hunor: A Football Forum Hungary globálisan is jelentős esemény lett

Minden más foci
2025.04.28. 08:18

Labdarúgás: megy a szekér Pakson, a fiatalok is tolják

Utánpótlássport
2025.04.24. 09:00

Változások jöhetnek a Bajnokok Ligájában

Bajnokok Ligája
2025.04.23. 13:51
Ezek is érdekelhetik