Marokkó: visszavonult a Bayern és a Juve korábbi játékosa

Vágólapra másolva!
2021.12.09. 18:47
null
Mehdi Benatia remek játékos volt (Fotó: AFP)
Mehdi Benatia az Instagram-oldalán bejelentette, hogy nem folytatja tovább profi pályafutását. A 34 éves marokkói válogatott labdarúgó a karrierje során olyan csapatokban szerepelt, mint a Roma, a Bayern München vagy a Juventus.

 

„Fiatalon csak egy álmom volt, hogy profi labdarúgó legyek – kezdi bejegyzésében Benatia. – Hogy ezt elérjem, kemény munkára ösztönöztem magam, áldozatokat hoztam, de mindenek fölött pályafutásom minden szakaszában új célokat tűztem ki magam elé. Köszönöm Istennek, hogy profi játékossá válhattam, de ahogy a futballberkekben mondják, nem az a legnehezebb, hogy aláírd az első szerződésedet, hanem hogy tarts ki a végéig. Több mint 15 évnyi hűséges szolgálat után, a legjobb bajnokokságokon és tornákon való szereplés után bejelentem, hogy abbahagyom a profi labdarúgást!

Egész pályafutásom során nagyszerű emberekkel találkoztam, akik segítettek, hogy megvalósítsam magam, és ez az, amiért köszönetet szeretnék mondani minden csapatnak, amelyben játszottam: Olympique Marseille, Loirent, Tours, Clermont, Udinese, Roma, Bayern München, Juventus, Duhail, Karagumruk.

A labdarúgás segített, hogy képviselhessem az országomat, Marokkót, amellyel felejthetetlen pillanatokat éltem át az Afrika-kupákon, de különösen a 2018-as világbajnokságon.

Végezetül, szeretnék köszönetet mondani mindenkinek, aki támogatott, a szüleimnek, a feleségemnek, a gyermekeimnek, az ügynökömnek és a közeli barátaimnak, és nektek, akik velem tartottatok.

Azt mondják, minden vég egy új kezdet. Szóval azt mondom, hamarosan találkozunk. Munka és szenvedély, ez az út.

Mehdi.”

 


 

Legfrissebb hírek

Kiütés a javából – a Bayern München tíz gólt vágott az Auckland Citynek a klubvilágbajnokságon

Klub-vb
7 órája

Sallai Roland csapattársa lett Leroy Sané – hivatalos

Minden más foci
2025.06.12. 19:32

Klub-vb: tökéletesen esélytelen a 2014-es bronzérmes a C-csoportban

Klub-vb
2025.06.08. 18:06

Máshová vezet az út a Heysel-tragédia után, avagy máig kitörölhetetlen a stadionkatasztrófa emléke

Bajnokok Ligája
2025.05.29. 09:37

Jonathan Tah a Bayern Münchennél folytatja – hivatalos

Német labdarúgás
2025.05.29. 09:10

Wirtz a Bayernnek kosarat, a Liverpoolnak zöld utat adott – sajtóhír

Német labdarúgás
2025.05.24. 12:32

A bronzérmes Frankfurt és a BVB is indulhat a BL-ben, míg Gulácsiék lemaradtak az európai porondról

Német labdarúgás
2025.05.17. 17:53

Bayern, Manchester City, Liverpool vagy Real Madrid – hol folytatja Wirtz?

Külföldi foci
2025.05.15. 11:49
Ezek is érdekelhetik