FIFA: nem fogják elismerni a tervezett „európai Szuperligát”

2021.01.21. 12:55
null
Nyilatkozatban tiltakozik a tervezett sorozat ellen a FIFA és Infantino (Fotó: AFP)
Közös közleményt adott ki a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) és a hat kontinentális tagszövetség a leggazdagabb európai topcsapatok által létrehozni tervezett zárt „európai Szuperligával” kapcsolatban, amelyben azt írják, „ismételten és határozottan hangsúlyozni kívánják, hogy egy ilyen versenysorozatot sem a FIFA, sem pedig tagszövetségei nem ismerne el.”

A Gianni Infantino FIFA-elnök, valamint a hat kontinentális szövetség elnöke – köztük az európai szövetséget irányító Aleksander Ceferin – által aláírt közlemény szerint, „azon klubok és játékosok, amelyek és akik mégis pályára lépnének egy ilyen” (FIFA és tagszövetségei által el nem ismert – a szerk.) „sorozatban, nem vehetnek részt a FIFA vagy annak szövetsége által szervezett semmilyen versenyen” – áll a közleményben.

A nyilatkozat azt is rögzíti, hogy a FIFA és tagjai a klubvilágbajnokságot tekintik az egyetlen világméretű klubversenynek, míg a FIFA a kontinentális szövetségek szervezte klubversenyeket tekinti kizárólagos kontinentális klubversenyeknek.

Mindez azt jelenti, hogy a tervezett európai Szuperligában szereplő csapatok nem vehetnének részt az európai kupaküzdelmekben, azaz nem indulhatnának a Bajnokok Ligájában, az Európa-ligában, illetve az idén induló új kupasorozatban, az Európa Konferencialiga küzdelmeiben, továbbá ezen klubok játékosai nem szerepelhetnének válogatottjukban kontinentális tornákon, világbajnokságon, és azok selejtezőin, valamint Nemzetek Ligájának mérkőzésin sem.

A közlemény azzal zárul, hogy „a FIFA és tagszervezetei szerint egy versenysorozatban a kiesés és a fel/továbbjutás elvei képezik az alapját a labdarúgás piramisának”, márpedig ez egy olyan zárt, kvázi meghívásos sorozatban, mint amilyen a tervezett Szuperliga is lenne nyilvánvalóan hiányzik, így nem képezheti részét a FIFA versenynaptárának.

 

Legfrissebb hírek

Gianni Ikarosz – Csurka Gergely publicisztikája

Minden más foci
56 perce

Wenger helyesli az Infantino-terv visszavonását, és még hisz a FIFA átláthatóságában

Minden más foci
9 órája

Matthäus is élesen kritizálta a FIFA elnökét

Minden más foci
10 órája

Az UEFA és szövetségesei akár egy másik vb-t is összehoznának, ha Infantino a színen marad

Minden más foci
13 órája

A 48 csapatos vb igazságtalansága: Európának 20-21 hely járna!

Foci vb 2026
2026.08.02. 09:20

Globális kudarc lett Infantino tervéből – nemzetközi sajtóvisszhang

Foci vb 2026
2026.08.01. 17:40

„Azonosítanunk kell a felelősöket, és el kell számoltatnunk őket” – az UEFA már nem bízik Infantinóban

Minden más foci
2026.08.01. 13:24

Gianni Infantino meghátrált, nem árusítják ki a világbajnokságot

Minden más foci
2026.08.01. 09:09