PSG: szeretné megtartani Mbappét és Neymart is a klub

Vágólapra másolva!
2020.12.10. 09:08
null
Mbappé (balra) és Neymar vezérletével a 16 közé került a PSG (Fotó: AFP)
Mint beszámoltunk róla, a botrányos előzmények után szerda estére halasztott mérkőzésen a PSG 5–1-re legyőzte hazai pályán a török Istanbul Basaksehirt a Bajnokok Ligája H-csoportjának utolsó fordulójában, így csoportját megnyerve jutott a legjobb 16 közé. A meccs után a francia klub elnöke arról beszélt, szeretnék megtartani Neymart és Mbappét is.

Nasszer al-Helaifi klubelnök elárulta: már meg is kezdődtek a tárgyalások a felek között.

„Ezeket a megbeszéléseket bizalmasan kezeljük, de én bizakodó vagyok. Mind a ketten maradni szeretnének a PSG-nél” – idézte az MTI a szerda este, az Istanbul Basaksehir elleni győzelem után megszólaló klubvezetőt.

Ezzel egybevág Neymar nyilatkozata is, aki ugyan korábban elvágyódott a francia fővárosból, ám miután három gólt szerzett a törökök ellen, már arról beszélt, maradni szeretne.

„Boldog vagyok Párizsban, jól érzem magam a csapatnál, a csapattársaimmal is jól kijövök. A távozás gondolata eszembe sem jutott. A folytatásról nyilván beszélnünk kell az elnökkel, akivel egyébként jó a kapcsolat. Szóval meglátjuk, mit hoz a jövő” – fogalmazott a meccs után Neymar a Sky Sports szerint.

A török elleni 5–1-es győzelem egyébként nemcsak a botrányos előzményeiről és Neymar triplázásáról marad emlékezetes, hanem arról is, hogy PSG másik két gólját szerző Kylian Mbappé átadta a múltnak Lionel Messi egyik rekordját. A francia támadó ugyanis szerda este 21 évesen és 355 napos korában belőtte pályafutása 20. BL-gólját, márpedig erre korábban soha senki nem volt még képes ilyen fiatalon.

A csúcsot az FC Barcelona argentin kiválósága tartotta, aki 22 éves 266 napos korára jutott el 20 gólig a Bajnokok Ligájában. Más kérdés, hogy egyébként Mbappé szerda este a 21. BL-gólját is belőtte.

A 28 éves brazil és a 21 esztendős francia támadó szerződése egyformán 2022 nyaráig szól.

BAJNOKOK LIGÁJA
H-CSOPORT, 6. FORDULÓ
Paris Saint-Germain–Istanbul Basaksehir 5–1 (Neymar 21., 38., 50., Mbappé 42., 62. – az elsőt 11-esből, ill. Mehmet Topal 57.)

A csoport másik mérkőzésén
Kedden játszották
RB Leipzig (német)–Manchester United (angol) 3–2(Angelino 2., Haidara 13., J. Kluivert 69., ill. Bruno Fernandes 80. – 11-esből, Maguire 82.)

A H-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Paris SG 6 4
2 13– 6 +7 12
2. RB Leipzig 6 4
2 11–12 –1 12
3. Manchester United 6 3 3 15–10 +5 9
4. Istanbul Basaksehir 6 1
5 7–18 –11 3

 

Legfrissebb hírek

Mijatovics szerint Mbappé nem igazi vezére a Real Madridnak

Spanyol labdarúgás
18 órája

BL-sorsolás: ismét összecsap egymással a Benfica és a Real Madrid!

Bajnokok Ligája
20 órája

Nem tudott nyerni a címvédő PSG, így rájátszásra kényszerül a Bajnokok Ligájában

Bajnokok Ligája
2026.01.28. 23:17

Aranycipő: Mbappénak is megvan a húsz, megelőzte Haalandot, és utolérte az élen Kane-t

Minden más foci
2026.01.27. 09:47

Szerencsés góllal nyert a PSG az Auxerre vendégeként

Francia labdarúgás
2026.01.23. 21:57

Suárez duplájával a Sporting legyőzte a címvédő PSG-t

Bajnokok Ligája
2026.01.20. 23:02

Újabb változás az élen, sem a Real Madrid, sem a Liverpool nincs az első ötben – íme, a frissített BL-erősorrend

Bajnokok Ligája
2026.01.20. 13:37

Varázsolt az aranylabdás: Ousmane Dembélé remek duplájával rangadót nyert a PSG

Francia labdarúgás
2026.01.16. 22:59
Ezek is érdekelhetik