Női foci: Japán kiszáll a 2023-as vb-rendezésért zajló harcból

MTI MTIMTI MTI
2020.06.22. 11:18
null
Japán visszalépésével két pályázat van még versenyben (Fotó: AFP)
Helyi sajtóértesülések szerint Japán visszavonja a 2023-as női labdarúgó-világbajnokság rendezési jogára benyújtott pályázatát.

 

A szigetország hírügynöksége, a Kyodo hétfőn egy meg nem nevezett forrásra hivatkozva adta hírül, hogy a nemzeti sportági szövetség már nem szeretne a házigazdája lenni az eseménynek, melyért még Kolumbia, illetve Ausztrália és Új-Zéland közösen van versenyben.

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) csütörtökön hirdeti ki a győztest.

A hír nem részletezi az okokat, ugyanakkor a lépés vélhetően összefüggésben van a tokiói nyári olimpia idejének módosításával, ugyanis a koronavírus-járvány miatti egyéves halasztás óriási pluszköltségeket jelent az országnak.

Legfrissebb hírek

Könnyes szemmel bírálta a szövetség döntéseit a védő – videó

Foci vb 2026
8 órája

A japánok gólszerzője magyarázatot adott a „telefonos” gólörömre

Foci vb 2026
Tegnap, 10:01

Statisztikák: már csak egy honfitársa előzi meg Tunézia francia kapitányát

Foci vb 2026
Tegnap, 9:01

Japántól is kikapott, Tunézia már nem juthat tovább

Foci vb 2026
Tegnap, 7:56

Japán pazar játékkal, a duplázó Ueda vezérletével ütötte ki Tunéziát a vb-történelem 1000. mérkőzésén

Foci vb 2026
Tegnap, 7:55

Japán négy góllal legyőzte Tunéziát – videók

Foci vb 2026
Tegnap, 6:29

„Három pontot akartunk szerezni, nem egyet… Tunézia ellen már győznünk kell”

Foci vb 2026
2026.06.20. 16:09

Három nap alatt kell csodát tennie Hervé Renard-nak

Foci vb 2026
2026.06.20. 15:41
Ezek is érdekelhetik