Női foci: Japán kiszáll a 2023-as vb-rendezésért zajló harcból

Japán visszalépésével két pályázat van még versenyben (Fotó: AFP)
Helyi sajtóértesülések szerint Japán visszavonja a 2023-as női labdarúgó-világbajnokság rendezési jogára benyújtott pályázatát.
A szigetország hírügynöksége, a Kyodo hétfőn egy meg nem nevezett forrásra hivatkozva adta hírül, hogy a nemzeti sportági szövetség már nem szeretne a házigazdája lenni az eseménynek, melyért még Kolumbia, illetve Ausztrália és Új-Zéland közösen van versenyben.
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) csütörtökön hirdeti ki a győztest.
A hír nem részletezi az okokat, ugyanakkor a lépés vélhetően összefüggésben van a tokiói nyári olimpia idejének módosításával, ugyanis a koronavírus-járvány miatti egyéves halasztás óriási pluszköltségeket jelent az országnak.
Legfrissebb hírek

Három nap alatt kell csodát tennie Hervé Renard-nak
Foci vb 2026
2026.06.20. 15:41
Ezek is érdekelhetik







