Vb 2022: Az Egyesült Államokban is lehetne a torna – Blatter

2020.04.15. 18:24
null
Blatter szerint az USA remek házigazdája lenne a 2022-es világbajnokságnak (Fotó: AFP)
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) korábbi elnöke, Sepp Blatter szerint az Amerikai Egyesült Államok képes lenne megrendezni a 2022-es világbajnokságot. A kijelölt házigazda Katar, ám korrupció gyanúja miatt több nyomozás is folyamatban van.

 

„Németország is képes lenne a rendezésre, de a legutóbbi világbajnokság is Európában volt, így ez nem lehet opció – mondta a Sport Bildnek Sepp Blatter. – Az Egyesült Államok viszont igen, 2026 helyett négy évvel előbb is lehetne házigazda. Meg tudnák csinálni, ez nem atomfizika! Ugyanúgy Japán is készen állna rá.”

Egy vádat ejtett Sepp Blatter ellen a svájci ügyészség
Sepp Blatter: Még nem vonultam vissza!
Sepp Blatter Villányban szüretelt – galéria
Orbán Viktornál járt Sepp Blatter – fotók, videó

Mint ismert, Japán is pályázott a 2022-es rendezésre, a 2026-os világbajnokságot az Egyesült Államok és Mexikó rendezi közösen. Utóbbi lesz az első, amelyen immár 48 csapat szerepel.

„Szerencsére a 2022-es tornán még csak harminckét válogatott lesz, így a rendezés és lebonyolítás hasonló lenne a 2018-as világbajnoksághoz” –tette hozzá Blatter.

A svájci sportdiplomata – aki tavaly októberben Magyarországon is járt, és interjút adott a Nemzeti Sportnak – 1998 és 2015 között vezette a FIFA-t. Jelenleg hatéves futballügyektől való eltiltását tölti etikai szabálysértések miatt. A svájci állami főügyészség lezárta a 84 éves Blatter elleni nyomozását, amelynek kereteiben a Karibi Futball Unió (CFU) számára értékesített televíziós jogokat vizsgálta.

„Ezek a nyomozások az ellenem folytatott lejárató kampány részei” – tette hozzá a korábbi FIFA-elnök, aki szerint a nyomozók meg sem nézték a valós szerződéseket, amiket ő kötött a CFU-val.

Blatter arra számít, ha ejtik a vádakat, és eltörlik eltiltását, a FIFA tiszteletbeli elnökévé nevezi ki – a svájci sportdiplomata 41 évig szolgálta a nemzetközi szövetséget. „Ez lenne a legjobb reakció a FIFA részéről.”

Legfrissebb hírek

Infantino-terv: a norvég szövetség elnöke lemondásra szólította fel a FIFA első emberét

Foci vb 2026
59 perce

Infantino-terv: az UEFA fenntartja bojkottfenyegetését

Foci vb 2026
21 órája

Infantino-terv: a FIFA bocsánatot kért a tagszervezetektől, az elnökség támogatja a vezetőséget

Foci vb 2026
22 órája

A férfi labdarúgócsapatok egy hónapig nem játszanak Brazíliában a női vb miatt

Minden más foci
2026.08.05. 20:43

Gianni Infantino válságtanácskozást tart Marokkóban

Minden más foci
2026.08.05. 10:50

Gianni Ikarosz – Csurka Gergely publicisztikája

Minden más foci
2026.08.04. 23:28

Wenger helyesli az Infantino-terv visszavonását, és még hisz a FIFA átláthatóságában

Minden más foci
2026.08.04. 14:41

Matthäus is élesen kritizálta a FIFA elnökét

Minden más foci
2026.08.04. 13:14