Koronavírus: Ronaldinhónak kevés az esélye a gyors szabadulásra

MTI MTIMTI MTI
2020.04.07. 13:12
null
Ronaldinho egy hónapja börtönben (Fotó: AFP)
Egy hónapja börtönben van Paraguayban Ronaldinho, s mivel a koronavírus-járvány miatt a dél-amerikai országban is szinte majdnem teljesen felfüggesztették az ítélkezést, kevés az esély arra, hogy a közeljövőben kiszabaduljon.

 

Az aranylabdás brazil futballistát és testvérét, Roberto Assist március elején vették őrizetbe, mert a nevükre szóló, paraguayi keltezésű hamis útleveleket találtak náluk. A brazil hatóságok 2018 végén bevonták Ronaldinho útlevelét, mert nem fizetett be egy 2.5 millió dolláros bírságot. Ezt a brazil média szerint azért szabták ki rá, mert engedély nélkül építkezett egy természetvédelmi területen álló tó partján.

A korábbi sztárlabdarúgó egy kaszinótulajdonos meghívására érkezett Paraguayba, ahol gyerekeknek szóló jótékonysági programon vett volna részt.

Az ügyészség vádat emelt ellenük, a védelem próbálkozása pedig többször is kudarcot vallott, hogy szabadon engedjék vagy legalább házi őrizetbe helyezzék őket.

Miután március közepe óta Paraguayban is csak korlátozottan működnek a bíróságok, még nem született döntés Ronaldinho ügyében. A brazil eleinte próbála pozitívan látni a dolgokat, kikerült pár fotó arról, hogyalkoholt ivott, illetve aláírásokat osztogatott, továbbárészt vett egy futballtornán, amelyen a döntőben 112-re győzték le az ellenfelet, ő pedig mindegyik gólban szerepet vállalt.

Az exfutballista hétköznapjai azóta megváltoztak: eleinte még sztárként kezelték, ajándékokat kapott helyi játékosoktól, szurkolók látogathatták meg a börtönben, manapság azonban már csak az ügyvédei mehetnek be hozzá. Március 21-én a 40. születésnapját is a börtönben „ünnepelte”.

Legfrissebb hírek

A Serie A-ba, Torinóba vezethet Orlando Gill újta – sajtóhír

Olasz labdarúgás
2026.07.09. 11:58

Mbappé-bábut égettek egy paraguayi fesztiválon

Foci vb 2026
2026.07.08. 23:40

Mbappé durva, rasszista támadást kapott, de a válasz sem maradt el

Foci vb 2026
2026.07.07. 07:33

Videó: az 1998-as vb-nyolcaddöntőben is 1–0-ra nyert Franciaország Paraguay ellen – akkor még aranygóllal

Foci vb 2026
2026.07.05. 13:54

Ibrahimovic: Én négy piros lapot kaptam volna Paraguay ellen!

Foci vb 2026
2026.07.05. 12:35

Gill: Ha a labda tovább is megy, az ember nem fog – ez a futball

Foci vb 2026
2026.07.05. 10:37

Joe Hart a franciák tizenegyese előtt történtekről: „Gusztustalan, amit Paraguay művelt!”

Foci vb 2026
2026.07.05. 10:27

Videó: ezért lehetett szüksége Mbappénak védelemre a lefújás után

Foci vb 2026
2026.07.05. 09:44