Dinamo: magabiztosan nyomul az FTC lehetséges BL-ellenfele

K. Zs.K. Zs.
2019.07.27. 21:27
Az első szombati gólt szerző Bruno Petkovic (balra) egy tavalyi BL-mérkőzésen (Fotó: AFP)
A Dinamo Zagreb magabiztos, 3–0-s győzelmet aratott a Slaven Belupo vendégeként a horvát labdarúgó-bajnokság szombati játéknapján. A Ferencváros lehetséges BL-ellenfele eddig négy tétmeccset játszott az idényben, mindegyiket megnyerte, gólt egyet sem kapott (9–0).

Bruno Petkovic már a 4. percben megszerezte a vezetést a fővárosiaknak, a nigériai Iyayi Atiemwen még a szünet előtt növelte az előnyt, majd nem sokkal a lefújás előtt a fiatal Nikola Moro adta meg a kegyelemdöfést a kaproncai csapatnak.

A zágrábi együttes két forduló után hat ponttal, 6–0-s gólkülönbséggel vezeti a horvát tabellát. Megnyerte a további két tétmérkőzését is a nyáron: a Rijekát 1–0-ra verte (horvát szuperkupa), a BL-selejtező 2. fordulójának első felvonásán pedig 2–0-ra győzött a grúz Szaburtalo Tbiliszi vendégeként, azaz közel került a továbbjutáshoz – egyben ahhoz, hogy a 3. fordulóban megmérkőzzön az FTC–Valletta párharc győztesével.