Gyász: újabb legendás Celtic-játékos távozott a '67-es csapatból
Egy héttel az 1967-ben BEK-et nyerő Celtic kapitányának halála után újabb játékos távozott a glasgow-i klub egyetlen BEK-győztes csapatából: a győztes gólt szerző Stevie Chalmers 83 éves korában hunyt el.
A tragikus hírről a Celtic honlapja adott hírt, kiemelve, hogy az Inter elleni lisszaboni döntőben a győztes gólt szerző Chalmers első nemzetközi kupa-győzelméhez segítette a Celticet 52 évvel ezelőtt.
Chalmers 1958 és 1971 között 13 évet töltött a Celticnél, ezen idő alatt 236 gólt szerzett hivatalos tétmérkőzésen a klub színeiben, amelynél csak négyen – Jimmy McGrory (502), Bobby Lennox (301), Henrik Larsson (242) és Jimmy Quinn (239) – szereztek nála többet.
Egy héttel ezelőtt, 79 éves korában hunyt el a gárda csapatkapitánya, Billy McNeill.
Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01

Gyász: elhunyt a világbajnok brazil futballista
Minden más foci
2026.06.12. 08:34

Nem Robbie Keane lett a Celtic menedzsere – hivatalos
Minden más foci
2026.06.11. 14:46

Elhunyt Terjék István válogatott jégkorongozó
Jégkorong
2026.06.11. 07:06
Ezek is érdekelhetik




