Új-Zéland: a női játékosokat sértegető exkapitány miatt lemondott az elnök

2018.10.12. 12:14
A női labdarúgó-válogatott tagjait sértegető exkapitány miatt lemondott Deryck Shaw, az új-zélandi szövetség (NZF) elnöke.

„Úgy illik, hogy leköszönjek annak érdekében, hogy lehetővé tegyem az új-zélandi futball továbbfejlődését” – jelentette be az NZF vezetője, aki egy hete elnézést kért Andreas Heraf viselkedéséért.„Úgy illik, hogy leköszönjek annak érdekében, hogy lehetővé tegyem az új-zélandi futball továbbfejlődését” – jelentette be az NZF vezetője, aki egy hete elnézést kért Andreas Heraf viselkedéséért.

A szövetségi vizsgálat szerint az osztrák szakember rendszeresen megalázta és megfélemlítette játékosait, mire a nemzeti együttesből 13-an közölték, hogy nem hajlandóak pályára lépni, amíg ő a szakvezető. Az 51 éves Heraf válaszul júliusban lemondott a posztjáról, és csak annyit fűzött hozzá döntéséhez, hogy „alapvető felfogásbeli különbséget tapasztalt a professzionalizmust és a teljesítményt illetően”.

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Mohamed Szalah az egyiptomi futballtörténelem egyik legszebb fejezetét írná meg hazájával

Foci vb 2026
2026.06.22. 06:08

Szalah vezérletével megtört Egyiptom vb-nyeretlensége – statisztikák

Foci vb 2026
2026.06.22. 05:53

Egyiptom fordított, 3–1-re verte meg Új-Zélandot

Foci vb 2026
2026.06.22. 05:03

Egyiptom fordított Új-Zéland ellen, történelme során először nyert vb-meccset

Foci vb 2026
2026.06.22. 05:00
Ezek is érdekelhetik