FIFA: 369 milliós veszteséget könyvelte el 2016-ban

MTI MTIMTI MTI
2017.04.07. 18:08
A tavalyi évben 369 millió dolláros veszteséget könyvelt el a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA), így 1.048 milliárd dollárra csökkent a tartaléka.

A szervezet pénteki közlése szerint a hiányt elsősorban az átláthatóbb rendszer kialakítása, valamint a korábbi elnök, Joseph Blatter „örökségének feldolgozása” okozta. Ez utóbbi – a FIFA közleménye alapján – jogi eljárások költségét és meggondolatlan beruházásokat takar.

A FIFA-n belül 2015-ben kirobbant botrány miatti nyomozás és az ezzel járó jogi procedúrák 50.465 millió dollárt emésztettek fel, és a Blatter által szorgalmazott és végül megvalósított FIFA Múzeum is hasonló veszteséget „termelt”.

Attól függetlenül, hogy 2017-re még rosszabb az előrejelzés – a FIFA idén 489 milliós veszteséggel számol –, a terv az, hogy a szervezet elérje négyéves célját, a 100 milliós nyereséget. A világbajnoki ciklus utolsó évében, 2018-ban 1.097 milliárdos profittal számol a nemzetközi szövetség, és ha ez megvalósul, a tartalék eléri az 1.655 milliárd dolláros rekordot.

Legfrissebb hírek

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket

Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Panaszt nyújt be Irán a FIFA-nál a vb-n őket érő igazságtalanságok miatt

Foci vb 2026
2026.06.19. 11:39

Messi az élen, Ronaldo a fasorban sincs a FIFA játékosrangsorában

Foci vb 2026
2026.06.18. 18:56

Így fest a konföderációk tabellája az első forduló után

Foci vb 2026
2026.06.18. 10:13

Újabb furcsa FIFA-szabály: a hosszú csók tilos!

Foci vb 2026
2026.06.18. 09:24

Megdőlt az egynapos nézőcsúcs a vb-n

Foci vb 2026
2026.06.17. 18:00

Több mint egymillió szurkoló az első 16 mérkőzésen; nézőcsúcs a keddi játéknapon

Foci vb 2026
2026.06.17. 11:46

Egy nap, két meccs – magángéppel utazik a vb alatt Gianni Infantino

Foci vb 2026
2026.06.16. 11:57
Ezek is érdekelhetik