Játékvezetés: Kassai Viktor vezeti a világ egyik legtüzesebb derbijét

A Zamalek drukkerei éppen gerjesztenek egy kis hangulatot (Fotó: AFP)
Az IFFHS szavazásán a 2016-os év 3. legjobb férfi játékvezetőjének megválasztott Kassai Viktor fújja a sípot a Zamalek és az al-Ahli csütörtöki presztízscsatáján. A két legnagyobb hagyományú egyiptomi csapat kairói derbije minden évben kiemelt futballesemény az országban.
Az Egyiptomi Labdarúgó-szövetség elnökségi tagja, Esszam Abdel-Fattah egy rádióinterjúban elmondta, először Mark Clattenburgöt akarták meghívni a Zamalek–al-Ahli derbire, ám az FA tilalmán (az angol bírók nem vezethetnek más nemzeti szövetség égisze alá tartozó mérkőzést) fennakadtak. Ezt követően esett a választás Kassai Viktorra, aki már februárban is felkérést kapott a kairói derbi levezénylésére (akkor az al-Ahli győzött 2–0-ra).
Az egyiptomi Premier League-ben még mindkét ősi rivális veretlen, az al-Ahli 42 ponttal áll a tabella élén, a Zamalek – mely két mérkőzéssel kevesebbet játszott – a harmadik 34 ponttal.
Legfrissebb hírek

Ukrán játékvezető a Ferencváros csütörtöki El-mérkőzésén
Európa-liga
2026.01.20. 15:15

A nem tisztelt Egyiptom éremért harcolhat Marokkóban
Minden más foci
2026.01.17. 09:56

ANK: megvan az első finalista – Szalahék kikaptak
Minden más foci
2026.01.14. 19:47
Ezek is érdekelhetik





