Afrika-kupa: Nigéria ezúttal sem jutott ki a tornára

2016.03.29. 21:41
Egymás után másodszor rendezik meg az Afrikai Nemzetek Kupáját a nigériai labdarúgó-válogatott nélkül, miután a Szuper Sasok 1–0-ra kikaptak Egyiptomban, ezzel nem jutottak tovább selejtezőcsoportjukból.

Miután Csád visszalépett a selejtezőktől, eredményeit törölték, így Nigéria elvesztette a lehetőségét arra, hogy a két legjobb csoportmásodik egyikeként kvalifikálja magát a 2017-es Afrikai Nemzetek Kupájára. A csoportelsőséghez nyernie kellett volna Egyiptom vendégeként, ám a 19 éves Ramadan Szobhi góljával a hazaiak nyertek Alexandriában.

Nigéria egymás után másodszor marad le az afrikai kontinenstornáról, amelyen a hétszeres győztes Egyiptom 2010 óta először vehet majd részt – bár matematikailag még nem biztosította kijutását.

AFRIKAI NEMZETEK KUPÁJA, SELEJTEZŐ
G-CSOPORT
Egyiptom–Nigéria 1–0
(Szobhi 65.)

A G-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Egyiptom 3 2 1 5 1 7
2. Nigéria 3 2 1 1 2 2
3. Tanzánia 2 1 1 0 3 1
4. Csád (visszalépett)
0
0 0
Legfrissebb hírek

Egyiptom fordított, 3–1-re verte Új-Zélandot

Foci vb 2026
2 perce

A szünetben vezet Új-Zéland

Foci vb 2026
1 órája

Elkezdődött az Új-Zéland–Egyiptom mérkőzés

Foci vb 2026
2 órája

Egyiptom fordított és nyert Új-Zéland ellen és ezzel a G-csoport élére állt

Foci vb 2026
2 órája

Egyiptom és Új-Zéland sem változtatott az első fordulós kezdőcsapatán

Foci vb 2026
3 órája

Mohamed Szalah első afrikai születésnaposként készített elő egy gólt vb-meccsen

Foci vb 2026
2026.06.16. 00:35

Rudi García: A pálya száraz volt, meleg volt, és monoton tempóban játszottunk

Foci vb 2026
2026.06.16. 00:31

A Barcelona egyiptomi tehetsége elégedett a belgák elleni iksszel

Foci vb 2026
2026.06.15. 23:56
Ezek is érdekelhetik