A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) megerősítette, hogy a klubok nem kötelesek elengedni játékosaikat a riói olimpiára.
A FIFA szóvivője, Delia Fischer kedden úgy fogalmazott: számítanak az egyesületek támogatására, de nem tehetik kötelezővé számukra, hogy lemondjanak a játékosaikról, mivel a brazíliai labdarúgótorna nem része a nemzetközi szövetség versenynaptárának.
A klubok kötelezettségével kapcsolatban a pekingi és a londoni olimpia előtt is sok vita zajlott.
2008-ban több együttes – például a Schalke 04, a Werder Bremen és az FC Barcelona – a nemzetközi Sportdöntőbírósághoz fordult, amely kimondta, hogy nem kötelesek elengedni futballistáikat. Ehhez képest 2012-ben némi változást jelentett, hogy a 23 évnél fiatalabb játékosokat el kellett engedniük a csapatoknak.
Legfrissebb hírek

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket
Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Így fest a konföderációk tabellája az első forduló után
Foci vb 2026
2026.06.18. 10:13

Újabb furcsa FIFA-szabály: a hosszú csók tilos!
Foci vb 2026
2026.06.18. 09:24

Megdőlt az egynapos nézőcsúcs a vb-n
Foci vb 2026
2026.06.17. 18:00
Ezek is érdekelhetik

