FIFA: „fekete kassza”, vesztegetés – egy német vezér is benne van?

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2015.10.16. 18:30
A Német Labdarúgó-szövetség (DFB) vizsgálatot indított, hogy kiderítse, mi lett a sorsa a nemzetközi szövetségnek (FIFA) 2005-ben utalt 6.7 millió eurónak.

A DFB pénteken közleményben jelentette be, hogy gyanúja szerint a tíz éve a FIFA kulturális programja számára folyósított támogatást nem arra használták fel, amire szánták. A pénzből mintegy 50 kísérőprogramot kellett volna tartani a világbajnokság alatt. A vizsgálat még nem zárult le, de a DFB annak lehetőségét is mérlegeli, miképpen kaphatja vissza az összeget.

A mostani gyanú azután merült fel, hogy a FIFA-botrány kapcsán megvizsgálták a 2006-os világbajnokság odaítélésének körülményeit is. A német szövetség ugyanakkor közleményében hangsúlyozta, hogy a vb-elnyerésével kapcsolatban a DFB nem tárt fel szabálytalanságot,
nem találtak semmilyen arra utaló jelet, hogy a kampányuk idején szavazatokat vásároltak volna a DFB korábbi illetékesei.

A német szövetség jelezte, a 6.7 millió eurónak sem lehet köze a 2006-os vb-elnyeréséhez, mivel az összeg utalása öt évvel ezt követően történt.

A Spiegel című német lap ugyanakkor arról ír, hogy az összeget a FIFA végrehajtó bizottságának tagjai kaphatták, még pedig a 24 tagú testületből négy ázsiai képviselő. Az újság úgy tudja, hogy a vesztegetésben részt vett Robert Louis-Dreyfus, az Adidas 2009-ben elhunyt korábbi vezére is, ő kölcsönözte ugyanis a szükséges pénzt. Ezen kívül a DFB-ben volt egy titkos "fekete kassza" is, ezen keresztül folyta vesztegetésre szánt összeg.

 

Legfrissebb hírek

Hosszabbíthat, de két évre el is tilthatják Vinícius Júniort

Spanyol labdarúgás
2025.04.23. 14:51

Gianni Infantino is elbúcsúzott Ferenc pápától

Minden más foci
2025.04.21. 20:23

Három kontinentális szövetség vezetője is ellenzi a 64 csapatos vb ötletét

Minden más foci
2025.04.15. 16:15

NB III: az MLSZ után a FIFA-hoz fordult az FC Dabas Tamás Kornél átigazolása miatt

Labdarúgó NB II
2025.04.14. 22:35

Kovács István bekerült a nyári klubvilágbajnokság játékvezetői keretébe

Minden más foci
2025.04.14. 20:27

Nem szólhat a bírókról a klub-vb – szemináriumokat tartott a FIFA a játékvezetőknek

Minden más foci
2025.04.08. 20:42

Ceferin: Az oroszok elleni szankciók fennmaradnak, amíg a fegyveres konfliktus nem zárul le

Minden más foci
2025.04.04. 12:48

Az Egyesült Királyság rendezi a 2035-ös női világbajnokságot

Minden más foci
2025.04.03. 15:30
Ezek is érdekelhetik