Lengyelország: Guzmics örülhet, legyőzték Kádárékat

2015.08.01. 22:43
Guzmics Richárd csapata, a Wisla Kraków 2–0-ra megnyerte a Lech Poznan elleni „magyar derbit” a lengyel labdarúgó-bajnokság 3. fordulójának szombati játéknapján.

Guzmics Richárd és a Lech Poznan három magyarja közül Kádár Tamás végigjátszotta a mérkőzést. Lovrencsics Gergő kezdőként a 72. percbeli lecseréléséig volt a pályán, míg a vendégek harmadik magyarját, Holman Dávidot nem nevezték.

A krakkóiak mindkét gólját Rafal Boguski szerezte (7., 93. perc) – az elsőnél kihasználva Kádár és Jasmin Buric kapus bizonytalankodását.

A címvédő poznaniaknak ez már a második vereségük volt az új bajnokságban, a még veretlen Wisla most nyert először. A Wisla a 7., a Lech a 11. helyen áll.

LENGYELORSZÁG, 3. FORDULÓ
Podbeskidzie–Cracovia 0–1
Wisla Kraków–Lech Poznan 2–0

Legfrissebb hírek

Ha jön a kistesó, a futball megy… – Borbola Bence jegyzete

Labdarúgó NB I
2026.05.18. 23:15

Kádár Tamás: Nem készített fel anno az NB I az európai futballra

Labdarúgó NB I
2026.05.18. 20:17

Videó: Kádár Tamás visszavonul, a Pancho Arénában búcsúzott a futballtól

Labdarúgó NB I
2026.05.15. 20:46

Vasiljevic Andrejért két és fél millió eurót fizetett a Hamburg

Labdarúgó NB I
2026.03.28. 09:23

Kl: firenzei siker Bialystokban, őrült meccsen nyert a Celje

Európa-konferencialiga
2026.02.19. 23:00

Szalai Attila kölcsönben Lengyelországban folytatja – hivatalos

Légiósok
2026.01.27. 10:35

Döntetlennel záruló meccsen debütált Varga Barnabás az AEK Athénban

Légiósok
2026.01.11. 20:47

Felstócolt dobozok és időutazás fogadta a Lech Poznant a vallecasi öltözőben – videó

Európa-konferencialiga
2025.11.06. 09:47
Ezek is érdekelhetik