Eurofutball: Guzmicsék hatgólos meccsen ikszeltek

2015.08.16. 20:40
A holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 2. fordulójában a címvédő PSV Luciano Narsingh duplájával, a Feyenoord pedig Michiel Kramer és Dirk Kuyt kései találatával nyert 2–0-ra. Otigba Kenneth csapata, a Heerenveen 1–1-es döntetlent játszott Utrechtben. A magyar védő a 74. percben lépett pályára, csapata a 81. percben egyenlített.

Az angol másodosztályban nem bírt egymással a Wolverhampton és a Hull City, így továbbra is veretlen mindkét együttes, hibátlan viszont már csak egy van, a mindkét meccsét megnyerő Brighton & Hove Albion. Az angol másodosztályban nem bírt egymással a Wolverhampton és a Hull City, így továbbra is veretlen mindkét együttes, hibátlan viszont már csak egy van, a mindkét meccsét megnyerő Brighton & Hove Albion.

Korcsmár Zsolt együttese, a német másodosztályban szereplő Greuther Fürth 3–2-re kikapott a St. Paulitól. A súlyos sérülése után lábadozó magyar védőt természetesen nem nevezték az összecsapásra. A Fürth három fordulót követően négy ponttal a 8. helyen áll a bajnokságban. A hamburgiak a 250. másodosztályú meccsüket nyerték meg.

A Svájci Kupában a 19 aranyérmével rekordgyőztes Grasshoppers és Vanczák Vilmos klubja, a 13-szoros első, címvédő Sion is bejutott a legjobb 32 közé.

Dzsudzsák Balázs jelenlegi klubja, a Dinamo Moszkva hazai pályán 1–0-ra legyőzte az Uralt, természetesen a törökországi Bursasporhoz elutazó magyar légiós nem volt a keretben. A fővárosi csapat sikerével feljött a 7. helyre.

Ausztriában a listavezető Rapid Wien hibátlan mutatója is a múlté vált, igaz, a bécsiek örülhetnek, hogy a hajrában szerzett két góllal pontot mentettek a már 2–0-ra is vezető Sturm Graz otthonában.

Lengyelországban Guzmics Richárd csapata, a Wisla Kraków 3–3-as döntetlent játszott a Lechia Gdanskkal. A magyar hátvéd végigjátszotta az összecsapást.

Bőle Lukács kezdőként lépett pályára a CSMS Iasiban – és végig ott is maradt –, amely a román bajnokság hetedik fordulójában hazai környezetben gól nélküli döntetlent játszott a Dinamo Bucuresti-tel. A házigazdák a lefújás előtti pillanatokban büntetőt hibáztak.

A török bajnokság nyitó fordulójában Futács Márkó kispados volt a Mersinben, amely otthon futott bele egy kiadós vereségbe a Besiktas ellen.

Az Olasz Kupában az Udinese 3–1-re legyőzte a harmadosztályú Novarát, így bejutott a negyedik körbe, ahonnan már a nyolcaddöntőbe kerülés a tét.

ANGLIA, CHAMPIONSHIP
2. FORDULÓ
Wolverhampton Wanderers–Hull City 1–1
Reading–Leeds United 0–0
Az élmezőny állása: 1. Brighton & Hove Albion 6 pont, 2. Middlesbrough 4 (3–0), 3. Brentford 4 (6–4)

Leuven–Charleroi 2–0
Az élmezőny állása: 1. Oostende 10, 2. Gent 8, 3. FC Bruges 7 (6–3), 4. St. Truiden 7 (5–3)

OB–Randers FC 2–3
Az élmezőny állása: 1. Midtjylland 13, 2. Köbenhavn 8 (6–3, 4), 3. AGF 8 (9–8)

HOLLANDIA, 2. FORDULÓ
PSV–Groningen 2–0
Cambuur–Feyenoord 0–2
Utrecht–Heerenveen 1–1
Heracles–NEC Nijmegen 3–0
Az élmezőny állása: 1. Ajax 6 (6–0), 2. Feyenoord 6 (5–2), 3. ADO Den Haag 4 (6–3)

LENGYELORSZÁG, 5. FORDULÓ
Jagiellonia–Ruch Chorzów 2–1
Wisla Kraków–Lechia Gdansk 3–3
Az élmezőny állása: 1. Piast Gliwice 12, 2. Legia Warszawa 10 (13–4), 3. Cracovia 10 (7–3)

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA 2.
3. FORDULÓ
St. Pauli–Greuther Fürth 3–2
Duisburg–Arminia Bielefeld 2–2
Union Berlin–Kaiserslautern 2–2
Az élmezőny állása: 1. Bochum 9 pont, 2. RB Leipzig 7 (5–2), 3. St. Pauli 7 (5–3)

Alloe Athletic–Rangers 1–5
Az élmezőny állása: 1. Rangers 6 (8–2), 2. Queen of South 6 (4–1), Dumbarton 6 (4–2)

Csornomorec–Zorja 0–2
Az élmezőny állása: 1. Dinamo Kijev 15, 2. Zorja 10 (12–2), 3. Sahtar Doneck 10 (10–5)