nemzetisport.hu 2015.05.01 19:25 Frissítve: 2015.07.29 11:29

A BUNDESLIGA 2. 2015–2016-OS IDÉNYÉNEK SORSOLÁSA

A német Bundesliga másodosztályának 2015–16-os idénye július 24-én kezdődött meg, és a 2016. május 14-15-i hétvégén ér véget.

 

NÉHÁNY FONTOS TUDNIVALÓ

Feljutás: az első két helyezett automatikusan feljut a Bundesliga első osztályába, míg a harmadik helyezett kétmérkőzéses osztályozót vív az élvonal 16. helyezettjével.
Kiesés: a tabella utolsó két helyezettje kiesik a harmadosztályba (3. Liga), a 16. osztályozót vív a harmadik vonal végtabellájának harmadik helyezettjével.
Változások a mezőnyben: a két feljutó (Ingolstadt, Darmstadt) helyét a Bundesliga két legutóbbi kiesője (Freiburg, Paderborn) vette át, a másodosztály kiesőit (Erzgebirge Aue, Aalen) a 3. Liga két feljutója (Bielefeld, Duisburg) váltotta újoncként.

1. FORDULÓ – JÚLIUS 24-26.
Duisburg–Kaiserslautern 1–3
Greuther Fürth–Karlsruhe 1–0
FSV Frankfurt–RB Leipzig 0–1
St. Pauli–Arminia Bielefeld 0–0
Paderborn–Bochum 0–1
Braunschweig–Sandhausen 1–3
Heidenheim–1860 München 1–0
Union Berlin–Düsseldorf 1–1
Freiburg–Nürnberg 6–3

2. FORDULÓ – JÚLIUS 31.-AUGUSZTUS 2.
Pénteki mérkőzés
18.30: Arminia Bielefeld–FSV Frankfurt
18.30: Nürnberg–Heidenheim
20.30: Kaiserslautern–Braunschweig
Szombati mérkőzések
13.00: Bochum–Duisburg
15.30: 1860 München–Freiburg
Vasárnapi mérkőzések
13.30:
Düsseldorf–Paderborn
15.30: Karlsruhe–St. Pauli
15.30: Sandhausen–Union Berlin
Hétfői mérkőzés
20.15:
RB Leipzig–Greuther Fürth

3. FORDULÓ – AUGUSZTUS 14-16.
Braunschweig–RB Leipzig
Duisburg–Arminia Bielefeld
Freiburg–Bochum
FSV Frankfurt–Karlsruhe
Heidenheim–Düsseldorf
Nürnberg–1860 München
Paderborn–Sandhausen
St. Pauli–Greuther Fürth
Union Berlin–Kaiserslautern

4. FORDULÓ – AUGUSZTUS 21-23.
Arminia Bielefeld–Braunschweig
Bochum–Nürnberg
Düsseldorf–Freiburg
Greuther Fürth–FSV Frankfurt
Kaiserslautern–Paderborn
Karlsruhe–Duisburg
1860 München–Union Berlin
RB Leipzig–St. Pauli
Sandhausen–Heidenheim

5. FORDULÓ – AUGUSZTUS 28-30.
Nürnberg–Düsseldorf
Bochum–1860 München
Braunschweig–Karlsruhe
Duisburg–Greuther Fürth
Freiburg–Sandhausen
FSV Frankfurt–St. Pauli
Heidenheim–Kaiserslautern
Paderborn–Arminia Bielefeld
Union Berlin–RB Leipzig

6. FORDULÓ – SZEPTEMBER 11-13.
Arminia Bielefeld–Heidenheim
Düsseldorf–1860 München
FSV Frankfurt–Braunschweig
Greuther Fürth–Nürnberg
Kaiserslautern–Freiburg
Karlsruhe–Union Berlin
RB Leipzig–Paderborn
Sandhausen–Bochum
St. Pauli–Duisburg

7. FORDULÓ – SZEPTEMBER 18-20.
Bochum–Düsseldorf
Braunschweig–St. Pauli
Duisburg–FSV Frankfurt
Freiburg–Arminia Bielefeld
Heidenheim–RB Leipzig
1860 München–Kaiserslautern
Nürnberg–Sandhausen
Paderborn–Karlsruhe
Union Berlin–Greuther Fürth

8. FORDULÓ – SZEPTEMBER 23.
Arminia Bielefeld–Bochum
Duisburg–Braunschweig
FSV Frankfurt–Union Berlin
Greuther Fürth–Paderborn
Kaiserslautern–Nürnberg
Karlsruhe–Düsseldorf
RB Leipzig–Freiburg
Sandhausen–1860 München
St. Pauli–Heidenheim

9. FORDULÓ – SZEPTEMBER 25-27.
Bochum–Kaiserslautern
Braunschweig–Greuther Fürth
Düsseldorf–Sandhausen
Freiburg–FSV Frankfurt
Heidenheim–Karlsruhe
1860 München–RB Leipzig
Nürnberg–Arminia Bielefeld
Paderborn–St. Pauli
Union Berlin–Duisburg

10. FORDULÓ – OKTÓBER 2-4.
Arminia Bielefeld–1860 München
Braunschweig–Union Berlin
Duisburg–Paderborn
FSV Frankfurt–Heidenheim
Greuther Fürth–Bochum
Kaiserslautern–Düsseldorf
Karlsruhe–Freiburg
RB Leipzig–Nürnberg
St. Pauli–Sandhausen

11. FORDULÓ – OKTÓBER 16-18.
Bochum–RB Leipzig
Düsseldorf–Arminia Bielefeld
Freiburg–Greuther Fürth
Heidenheim–Duisburg
1860 München–Karlsruhe
Nürnberg–FSV Frankfurt
Paderborn–Braunschweig
Sandhausen–Kaiserslautern
Union Berlin–St. Pauli

12. FORDULÓ – OKTÓBER 23-25.
Karlsruhe–Kaiserslautern
Arminia Bielefeld–Sandhausen
Braunschweig–Heidenheim
Duisburg–Nürnberg
FSV Frankfurt–Bochum
Greuther Fürth–1860 München
RB Leipzig–Düsseldorf
St. Pauli–Freiburg
Union Berlin–Paderborn

13. FORDULÓ – OKTÓBER 30.-NOVEMBER 1.
Bochum–St. Pauli
Düsseldorf–Greuther Fürth
Freiburg–Braunschweig
Heidenheim–Union Berlin
Kaiserslautern–Arminia Bielefeld
1860 München–Duisburg
Nürnberg–Karlsruhe
Paderborn–FSV Frankfurt
Sandhausen–RB Leipzig

14. FORDULÓ – NOVEMBER 6-8.
Greuther Fürth–Arminia Bielefeld
Braunschweig–1860 München
Duisburg–Freiburg
FSV Frankfurt–Sandhausen
Karlsruhe–Bochum
Paderborn–Heidenheim
RB Leipzig–Kaiserslautern
St. Pauli–Düsseldorf
Union Berlin–Nürnberg

15. FORDULÓ – NOVEMBER 20-22.
Arminia Bielefeld–RB Leipzig
Bochum–Union Berlin
Düsseldorf–Duisburg
Freiburg–Paderborn
Heidenheim–Greuther Fürth
Kaiserslautern–FSV Frankfurt
1860 München–St. Pauli
Nürnberg–Braunschweig
Sandhausen–Karlsruhe

16. FORDULÓ – NOVEMBER 27-29.
Braunschweig–Bochum
Duisburg–Sandhausen
FSV Frankfurt–Düsseldorf
Greuther Fürth–Kaiserslautern
Heidenheim–Freiburg
Karlsruhe–RB Leipzig
Paderborn–1860 München
St. Pauli–Nürnberg
Union Berlin–Arminia Bielefeld

17. FORDULÓ – DECEMBER 4-6.
Arminia Bielefeld–Karlsruhe
Bochum–Heidenheim
Düsseldorf–Braunschweig
Freiburg–Union Berlin
Kaiserslautern–St. Pauli
1860 München–FSV Frankfurt
Nürnberg–Paderborn
RB Leipzig–Duisburg
Sandhausen–Greuther Fürth

18. FORDULÓ – DECEMBER 11-13.
Karlsruhe–Greuther Fürth
Arminia Bielefeld–St. Pauli
Bochum–Paderborn
Düsseldorf–Union Berlin
Kaiserslautern–Duisburg
1860 München–Heidenheim
Nürnberg–Freiburg
RB Leipzig–FSV Frankfurt
Sandhausen–Braunschweig

19. FORDULÓ – DECEMBER 18-20.
Braunschweig–Kaiserslautern
Duisburg–Bochum
Freiburg–1860 München
FSV Frankfurt–Arminia Bielefeld
Greuther Fürth–RB Leipzig
Heidenheim–Nürnberg
Paderborn–Düsseldorf
St. Pauli–Karlsruhe
Union Berlin–Sandhausen

20. FORDULÓ – FEBRUÁR 5-7.
Arminia Bielefeld–Duisburg
Bochum–Freiburg
Düsseldorf–Heidenheim
Greuther Fürth–St. Pauli
Kaiserslautern–Union Berlin
Karlsruhe–FSV Frankfurt
1860 München–Nürnberg
RB Leipzig–Braunschweig
Sandhausen–Paderborn

21. FORDULÓ – FEBRUÁR 12-14.
Braunschweig–Arminia Bielefeld
Duisburg–Karlsruhe
Freiburg–Düsseldorf
FSV Frankfurt–Greuther Fürth
Heidenheim–Sandhausen
Nürnberg–Bochum
Paderborn–Kaiserslautern
St. Pauli–RB Leipzig
Union Berlin–1860 München

22. FORDULÓ – FEBRUÁR 19-21.
Arminia Bielefeld–Paderborn
Düsseldorf–Nürnberg
Greuther Fürth–Duisburg
Kaiserslautern–Heidenheim
Karlsruhe–Braunschweig
1860 München–Bochum
RB Leipzig–Union Berlin
Sandhausen–Freiburg
St. Pauli–FSV Frankfurt

23. FORDULÓ – FEBRUÁR 26-28.
Bochum–Sandhausen
Braunschweig–FSV Frankfurt
Duisburg–St. Pauli
Freiburg–Kaiserslautern
Heidenheim–Arminia Bielefeld
1860 München–Düsseldorf
Nürnberg–Greuther Fürth
Paderborn–RB Leipzig
Union Berlin–Karlsruhe

24. FORDULÓ – MÁRCIUS 2.
Arminia Bielefeld–Freiburg
Düsseldorf–Bochum
FSV Frankfurt–Duisburg
Greuther Fürth–Union Berlin
Kaiserslautern–1860 München
Karlsruhe–Paderborn
RB Leipzig–Heidenheim
Sandhausen–Nürnberg
St. Pauli–Braunschweig

25. FORDULÓ – MÁRCIUS 4-6.
Bochum–Arminia Bielefeld
Braunschweig–Duisburg
Düsseldorf–Karlsruhe
Freiburg–RB Leipzig
Heidenheim–St. Pauli
1860 München–Sandhausen
Nürnberg–Kaiserslautern
Paderborn–Greuther Fürth
Union Berlin–FSV Frankfurt

26. FORDULÓ – MÁRCIUS 11-13.
Arminia Bielefeld–Nürnberg
Duisburg–Union Berlin
FSV Frankfurt–Freiburg
Greuther Fürth–Braunschweig
Kaiserslautern–Bochum
Karlsruhe–Heidenheim
RB Leipzig–1860 München
Sandhausen–Düsseldorf
St. Pauli–Paderborn

27. FORDULÓ – MÁRCIUS 18-20.
Bochum–Greuther Fürth
Düsseldorf–Kaiserslautern
Freiburg–Karlsruhe
Heidenheim–FSV Frankfurt
1860 München–Arminia Bielefeld
Nürnberg–RB Leipzig
Paderborn–Duisburg
Sandhausen–St. Pauli
Union Berlin–Braunschweig

28. FORDULÓ – ÁPRILIS 1-3.
Arminia Bielefeld–Düsseldorf
Braunschweig–Paderborn
Duisburg–Heidenheim
FSV Frankfurt–Nürnberg
Greuther Fürth–Freiburg
Kaiserslautern–Sandhausen
Karlsruhe–1860 München
RB Leipzig–Bochum
St. Pauli–Union Berlin

29. FORDULÓ – ÁPRILIS 8-10.
Bochum–FSV Frankfurt
Düsseldorf–RB Leipzig
Freiburg–St. Pauli
Heidenheim–Braunschweig
Kaiserslautern–Karlsruhe
1860 München–Greuther Fürth
Nürnberg–Duisburg
Paderborn–Union Berlin
Sandhausen–Arminia Bielefeld

30. FORDULÓ – ÁPRILIS 15-17.
Arminia Bielefeld–Kaiserslautern
Braunschweig–Freiburg
Duisburg–1860 München
FSV Frankfurt–Paderborn
Greuther Fürth–Düsseldorf
Karlsruhe–Nürnberg
RB Leipzig–Sandhausen
St. Pauli–Bochum
Union Berlin–Heidenheim

31. FORDULÓ – ÁPRILIS 22-24.
Arminia Bielefeld–Greuther Fürth
Bochum–Karlsruhe
Düsseldorf–St. Pauli
Freiburg–Duisburg
Heidenheim–Paderborn
Kaiserslautern–RB Leipzig
1860 München–Braunschweig
Nürnberg–Union Berlin
Sandhausen–FSV Frankfurt

32. FORDULÓ – ÁPRILIS 29.-MÁJUS 1.
Braunschweig–Nürnberg
Duisburg–Düsseldorf
FSV Frankfurt–Kaiserslautern
Greuther Fürth–Heidenheim
Karlsruhe–Sandhausen
Paderborn–Freiburg
RB Leipzig–Arminia Bielefeld
St. Pauli–1860 München
Union Berlin–Bochum

33. FORDULÓ – MÁJUS 6-8.
Arminia Bielefeld–Union Berlin
Bochum–Braunschweig
Düsseldorf–FSV Frankfurt
Freiburg–Heidenheim
Kaiserslautern–Greuther Fürth
1860 München–Paderborn
Nürnberg–St. Pauli
RB Leipzig–Karlsruhe
Sandhausen–Duisburg

34. FORDULÓ – MÁJUS 13-15.
Braunschweig–Düsseldorf
Duisburg–RB Leipzig
FSV Frankfurt–1860 München
Greuther Fürth–Sandhausen
Heidenheim–Bochum
Karlsruhe–Arminia Bielefeld
Paderborn–Nürnberg
St. Pauli–Kaiserslautern
Union Berlin–Freiburg

 

2020.03.27 07:33:58

Német labdarúgás TÓTH ÁDÁM

Csaknem tíz éve biztos pont a Bayern München kapujában Manuel Neuer, aki forradalmasította posztját.

2020.03.17 16:09:00

Német labdarúgás FARKAS MÁTÉ

A bajorok „betörtek” Amerikába, Kínába; Szalai egy nap alatt 1000 magyar követőt vitt a Mainzhoz – globalizált (futball)világ.

2020.03.13 08:51:41

Német labdarúgás BABJÁK BENCE (Lipcse)

A magyar válogatott kapus pályafutása legrosszabb estéjéről és egyik legfontosabb meccséről is beszélt.

2020.03.07 18:10:44

Német labdarúgás M. G.

Hakimi gólja döntött, a BVB egymás után tizedik bajnoki sikerét aratta a másik Borussia ellen.

2020.03.03 22:21:00

Német labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Dietmar Hopp sohasem kapta meg a szurkolóktól az őt a futballba feccölt energiájáért és pénzéért megillető elismerést, illetve a DFB magatartása miatt tulajdonképpen rajta verik el a port.