Horvátország: magas rangú futballvezetőt börtönöznek be

MTI MTIMTI MTI
2014.03.25. 17:19
A bíróküldés manipulálásáért négyéves börtönbüntetést kapott kedden Zeljko Siric, a Horvát Labdarúgó-szövetség (HNS) volt alelnöke, egykori nemzetközi játékvezető. A mellékbüntetés szerint a szakember nyolc évig nem dolgozhat a HNS-nek.

Siric 2011 decemberében 30 ezer eurót fogadott el a Hajduk Split egyik vezetőjétől, hogy azokat a bírókat küldje a csapat mérkőzéseire, akiket a klub szeretne. Egy másik egyesülettől 15 ezer eurót kapott hasonló „szolgálatért".

A horvát futballt az elmúlt években több korrupciós botrány is megrázta. Bő két évvel ezelőtt 15 játékost és játékvezetőt ítéltek el bundázás miatt.

Legfrissebb hírek

Elkezdődött a Panama–Anglia és a Horvátország–Ghána mérkőzés

Foci vb 2026
2 órája

A vb eddigi legjobb meccsén az angolok a duplázó Kane vezérletével győzték le a horvátokat

Foci vb 2026
2026.06.18. 00:00

Josko Gvardiol kommandós gyakorlattal készült a vb-re

Foci vb 2026
2026.06.17. 12:17

Ibrahimovic elárulta, kinek szurkol a vb-n – a bosnyákok nem örültek

Foci vb 2026
2026.06.12. 15:47

Sorozatban harmadszor kapott ki, de így is benn maradt az Eszék

Minden más foci
2026.05.16. 18:25

Kikapott az utolsó helyezettől, egyelőre nem tudta bebiztosítani bennmaradását az Eszék

Minden más foci
2026.05.02. 21:15

A spanyolok 14 gólos győzelemmel szerezték meg az 5. helyet a női vízilabda Eb-n

Vízilabda
2026.02.04. 21:25

Végig vezetett, s legyőzte Izlandot Horvátország a férfi kézi Eb-n

Kézilabda
2026.01.23. 17:27
Ezek is érdekelhetik