UEFA: Platini a bírók szemében hisz, nem a „sólyoméban”

2013.11.15. 18:12
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) elnöke, Michel Platani továbbra is mereven ellenzi a „sólyomszem” néven ismertté váló gólvonal-technológia bevezetését és elterjedését a sportágban, viszont támogatásáról biztosította az öt főre duzzasztott játékvezetői teamet, amely Olaszországban felével csökkentette a bírói tévedésék számát.

 

„Olaszországban is immár öt játékvezető tevékenykedik egy futballmérkőzésen, és a statisztikák kiválóak: megjelenésük óta ötven százalékkal csökkent a bíró hibák száma” – mondta a francia sportvezető egy moszkvai ülésen.

Platini elismerte, hogy a technológia bevonása jó dolog, de a szögletek és a bedobások megítélésénél látja a gyakorlati alkalmazásának a lehetőségét.

„Én jobban hiszek az emberi szemben, mint a technológiában. Lehet, hogy azért, mert már öreg vagyok…”

A francia sportvezető véleményében az is közrejátszhat, hogy újabb frontot nyithat ebben a témában Sepp Blatter FIFA-elnökkel, aki szerint Platini az egyetlen, aki az újítás ellen van, hiszen a játékosok, a játékvezetők, a ligák és a szövetségek egyaránt támogatják a gólvonal-technológia minél szélesebb körű bevezetését.

Legfrissebb hírek

Labdarúgás: egyszerre két U19-es Eb selejtezője kezdődik szerdán

Utánpótlássport
6 órája

Orosz Pál elárulta, a Ferencváros megtérítteti a vétkes szurkolókkal az okozott kárt

Európa-liga
2026.03.20. 16:45

Elismerés elismerés után: Szoboszlai bekerült a hét csapatába az UEFA-nál

Bajnokok Ligája
2026.03.19. 18:15

Alaposan megbüntette az UEFA a Ferencvárost

Európa-liga
2026.03.19. 17:16

Már lehet jegyeket igényelni a budapesti Bajnokok Ligája-döntőre

Bajnokok Ligája
2026.03.16. 16:04

A FIFA mérlegeli, mit tegyen, ha Irán visszalép a nyári labdarúgó-világbajnokságtól

Foci vb 2026
2026.03.12. 11:00

Infantino szerint Trump biztosította a FIFA-t Irán vb-részvételéről

Foci vb 2026
2026.03.11. 09:52

Sepp Blatter, a dörzsölt idealista

Népsport
2026.03.10. 06:29
Ezek is érdekelhetik