Eurofutball: hirtelen halál Bázelben; koppant a Braga

2013.09.02. 00:55
A portugál élvonalbeli labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójában megtorpant a Braga, mely 1–0-s vereséget szenvedett a Gil Vicente otthonában. A vendégek az 57. perctől kettős emberelőnyben játszhatta, mégsem tudtak gólt szerezni, ehelyett a 66. minutumban Luan döntötte el a meccset a hazaiak javára.

A Porto érvényesítette a papírformát a Pacos Ferreira otthonában, Jackson Martínez gólja három pontot ért a címvédőnek.

Gil Vicente–Braga 1–0
Az élcsoport: 1. Porto 9 pont, 2. Sporting 7 pont, 3. Rio Ave 6 pont (5–1)

A svájci élvonalbeli bajnokságban három meccset rendeztek vasárnap. Mindhárom találkozón a házigazdák nyerte, a St. Gallen a Luzernt, a Thun a Lausanne-t, míg a Basel a Young Boyst fektette két vállra. Utóbbi meccs igencsak izgalmas hajrát hozott, A vendégek a 71. percben előnybe kerültek, ám a címvédő Basel utána két perc alatt (73. és 74.) fordított.

SVÁJCI BAJNOKSÁG
7. FORDULÓ

St. Gallen–Luzern 4–1
Thun–Lausanne 4–1
Basel–Young Boys 2–1
Az élcsoport: 1. Young Boys 15 pont, 2. Grasshoppers 12 pont (9–4), 3. Basel 12 pont (11–7)

A török élvonalban sem termett sok babér a vendégcsapatoknak, ugyanis a vasárnapi négy találkozót egyaránt a hazai pályán játszó együttesek nyerték. A Besiktas Hugo Almeida duplájával legyőzte a Gaziantepsport, ezzel élre ugrott a tabellán.

TÖRÖK SZUPERLIGA
3. FORDULÓ

Besiktas–Gaziantepspor 2–0
Karabükspor–Genclerbirligi 1–0
Rizespor–Erciyesspor 2–1
Akhisar Belediyespor–Trabzonspor 3–0
Az élcsoport: 1. Besiktas 9 pont, 2. Karabükspor 7 pont, 3. Fenerbahce 6 pont (8–5)