Felkészülés: a Milan egy góllal nyerni tudott Valenciában

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2013.07.27. 21:57
A Milan győzelmével indult a nyolc futballcsapatot felvonultató, International Champions Cup néven futó nyári felkészülési torna. Az olasz együttes 2–1-re nyert a Valencia otthonában.
Miroszlav Djukics szép eredményeket ért el a Valencia játékosaként, edzőként viszont még nem sok sikerélményben volt része a Turia-partiaknál. A Németországban lejátszott három felkészülési mérkőzésén nyeretlen maradt új edzőjével a spanyol csapat – a negyedosztályú Mannheim ellen egy 0–0-ra volt képes –, és most hazai pályán sem jött az eredmény. A találkozó előtt a játékosok egyperces gyászszünettel emlékeztek a galiciai vonatszerencsétlenség áldozataira, a szurkolók pedig transzparensekkel fejezték ki együttérzésüket.A találkozó hazai helyzetekkel kezdődött, a 20. percben aztán a Milan került nagyon közel a vezetés megszerzéséhez, de Robinho kihagyta az Andrea Poli által kiharcolt tizenegyest. A brazil támadó hamar javítani tudott, nem sokkal később ugyanis már gólra váltotta Poli remek passzát. Ez volt gyakorlatilag az utolsó megmozdulása, mivel sérülés miatt le kellett cserélni.

Nigel de Jongot sokszor favágóként emlegetik, a Milan holland középpályása azonban ezúttal a labdát vágta, méghozzá jó 25 méterről a bal felső sarokba.

Bombagóljával 2–0-ra vezetett a vendéggárda, de csak az 54. percig, ekkor ugyanis Dani Parejo szépített. A Valencia előtt számtalan lehetőség nyílt az egyenlítésre, de vagy rosszul céloztak a játékosai, vagy a kapufa mentette meg a Milant, vagy pedig Cristian Zaccardo, aki a 93. percben a gólvonalról tisztázott.

A piros-feketék így 2–1-re nyertek, és a negyeddöntőben a Chelsea–Internazionale mérkőzés győztesével találkoznak augusztus 4-én New Yorkban. A Valencia ugyanott, szintén augusztus 4-én a Chelsea–Inter meccs vesztesével játszik.

FELKÉSZÜLÉSI TORNA
NEGYEDDÖNTŐ
VALENCIA–MILAN 1–2 (0–2)

VALENCIA: Guaita (Diego Alves, a szünetben) – Joao, Rami, Ricardo Costa, Mathieu (Guardado, 65., Fede, 73.) – Javi Fuego (Romeu, 65.), Dani Parejo (Viera, 65.) – Feghouli, Banega (Michel, 65.), Jonas (Bernat, 65.) – Alcácer.
MILAN: Abbiati (Gabriel, a szünetben) – Antonini, Bonera (Zaccardo, 72.), Mexes, Constant – Poli (Muntari, a szünetben), De Jong (Cristante, 62.), Nocerino – K-P. Boateng (El Shaarawy, 68.) – Robinho (Emanuelson, 25.), Petagna (Niang, 82.)
Gólszerző: Parejo (53.), ill. Robinho (21.), De Jong (38.)

KÉSŐBB
Juventus–Everton (júl. 31., San Francisco)
Chelsea–Inter (aug. 1., Indianapolis)
Real Madrid–Los Angeles Galaxy (aug. 1., Phoenix)

Legfrissebb hírek

Dráma a San Siróban, kikapott és lemaradt a Bajnokok Ligájáról a Milan

Olasz labdarúgás
2026.05.24. 23:07

Lewandowski betalált, de az utolsó meccsén kikapott a Barcelona

Spanyol labdarúgás
2026.05.23. 23:02

Az Olympiakosz kiejtette a címvédőt a férfi kosárlabda Euroligában

Kosárlabda
2026.05.22. 23:17

Összeomlott a Juventus a Fiorentina ellen, örülhet a Milan és a Roma

Olasz labdarúgás
2026.05.17. 14:19

Nem bírt egymással a Rayo és a Valencia, döntetlen a Girona–Real Sociedadon is

Spanyol labdarúgás
2026.05.14. 22:06

A Valencia is bejutott a négyes döntőbe a férfi kosárlabda Euroligában

Kosárlabda
2026.05.13. 23:45

Vb-felkészülés: két harmadon át gólt sem kapott Kanadától a magyar hokiválogatott

Jégkorong
2026.05.13. 21:10

Életben tartotta elődöntős reményeit a Valencia és a Kaunas is a férfi kosárlabda Euroligában

Kosárlabda
2026.05.06. 22:50
Ezek is érdekelhetik