FIFA: beválasztották a végrehajtó bizottságba az első női tagot
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) első női tagként beválasztotta pénteken a végrehajtó bizottságába Lydia Nsekerát, a burundi szövetség elnökét.
A FIFA a mauritiusi éves közgyűlésén négy évre szavazott bizalmat a 46 esztendős sportvezetőnek, aki 2009 óta a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak is tagja.
Nsekera a pénteki szavazáson 95 vokssal az ausztrál Moya Doddot (70) és a Turks- és Caicos-szigeteki Sonia Bien-Aime-et (38) utasította maga mögé, igaz, utóbbiak ettől függetlenül egy évig társtagként bent lesznek a végrehajtó bizottságban.
A FIFA tavaly Budapesten fogadta el a vb alapszabály-módosító javaslatait, amelyekben többek között az is szerepelt, hogy legyen női tag a testületben.
Legfrissebb hírek

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket
Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Így fest a konföderációk tabellája az első forduló után
Foci vb 2026
2026.06.18. 10:13

Újabb furcsa FIFA-szabály: a hosszú csók tilos!
Foci vb 2026
2026.06.18. 09:24

Megdőlt az egynapos nézőcsúcs a vb-n
Foci vb 2026
2026.06.17. 18:00
Ezek is érdekelhetik

