Zenit: a CAS-hoz fordulnak a Dzsudzsákék elleni meccs miatt

MTI MTIMTI MTI
2012.11.29. 21:25
A nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordul a Zenit, miután az Orosz Labdarúgó Szövetség elutasította a klub fellebbezését a Dinamo Moszkva elleni bajnoki mérkőzésen történt botránnyal kapcsolatban.

A találkozó tíz perccel az első félidő vége előtt, 1–0-s állásnál félbeszakadt a moszkvai Himki Stadionban, mivel a szentpétervári szurkolók által bedobott petárda Anton Sunyinnak, a Dinamo kapusának közvetlen közelében robbant fel. A 25 éves válogatott hálóőrt szemsérüléssel kórházba szállították, mert megégett a szaruhártyája.

A meccs három pontját a Dzsudzsák Balázst foglalkoztató fővárosi együttes kapta. A szentpétervári együttesnek soron következő két, a moszkvai gárdának egy hazai találkozóját kell zárt kapuk mögött lejátszania. A két klub mellékbüntetésként 16-16 ezer eurós pénzbüntetést is kapott.

A Zenit azzal indokolta mostani döntését, hogy a fellebbviteli bizottság nem vett számításba minden tényt, illetve továbbra sem sikerült beazonosítani a pirotechnikai eszközt pályára dobó szurkolót.

A meccs három pontját a Dzsudzsák Balázst foglalkoztató fővárosi együttes kapta. A szentpétervári együttesnek soron következő két, a moszkvai gárdának egy hazai találkozóját kell zárt kapuk mögött lejátszania. A két klub mellékbüntetésként 16-16 ezer eurós pénzbüntetést is kapott.

A Zenit azzal indokolta mostani döntését, hogy a fellebbviteli bizottság nem vett számításba minden tényt, illetve továbbra sem sikerült beazonosítani a pirotechnikai eszközt pályára dobó szurkolót.

Legfrissebb hírek

Hosszabbított Dzsudzsák Balázzsal a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 13:29

Dzsudzsák Balázs a következő idényt is a DVSC-ben tölti

Labdarúgó NB I
2026.05.31. 18:53

Az ETO, az FTC és a ZTE emelkedett ki a teljesítményindexekben, no meg Vitális

Labdarúgó NB I
2026.05.21. 15:44

Dzsudzsák Balázs: Hálás vagyok a Lokinak az utolsó lehetőségért

Labdarúgó NB I
2026.05.16. 07:03

Nyolc magyar és három légiós szerepel az NB I őszi válogatottjában

Labdarúgó NB I
2025.12.28. 08:39

„Hiba volt, amikor azt mondták, már abba kellene hagynom” – Dzsudzsák Balázs az ETO FC elleni góljáról

Labdarúgó NB I
2025.10.05. 08:48

Hiba lenne leírni a kora miatt Dzsudzsák Balázst

Labdarúgó NB I
2025.08.12. 09:26

Dzsudzsák a 11-esről: Én már túl vagyok azon, hogy a góljaimat gyarapítsam

Labdarúgó NB I
2025.07.27. 23:22
Ezek is érdekelhetik