Eredivisie: a Den Haag legyőzte az Ajaxot, nagy szívességet tett a PSV-nek

2011.03.20. 14:32
Nagy meglepetésre a szezonban kifejezetten jól szereplő ADO Den Haag labdarúgócsapata az Ajaxot is elkapta a holland Eredivisie-ben. A hágaiak élvezetes meccsen 3–2-re győzték le az amszterdami nagycsapatot a 28. fordulóban.

Az ADO Den Haag a 31. percben az Ajax súlyos védelmi hibája és egy lécet eltaláló emelés után Frantisek Kubik fejesével szerzett vezetést, és előnyét tartotta is a 70. percig. Ekkor egy jó amszterdami szabadrúgás-kombináció után Jan Vertonghen hatalmas erejű lövéssel egyenlített, de 1–1 csak percekig állt az eredményjelzőn, mert Lex Immers egy potya góllal ismét a hágaiakat juttatta előnyhöz.

Az ifjú Christian Eriksen a 85. percben ívelt fejessel megint egyenlített, de az utolsó szó a hazai sárga-zöldeké volt, akik Timothy Derijck közeli, kavarodás után szerzett találatával padlóra küldték az Ajaxot. A Den Haag az 1980–1981-es idény óta először tudta megverni hazai pályán egyik legnagyobb (és legutáltabb...) riválisát!