
Hiába kapta meg Lionel Messi sorozatban másodszor a legkiválóbb futballistának járó elismerést, az Aranylabdát a FIFA januári gáláján, a Barcelona argentin ásza csak a harmadik a világ legjobban kereső labdarúgóinak rangsorában.
A legtöbbet a Real Madridban játszó Cristiano Ronaldo teheti zsebre: a belga Sport Foot magazin összeállítása szerint évente 12 millió euróval gazdagodik a támadó.
A második helyen Wayne Rooney áll, aki – talán az őszi szerződéshosszabbításának is köszönhetően – 11.5 millió eurót keres egy esztendőben, megelőzve a 11 milliós fizetésű Messit.
Yaya Tourének anyagilag biztosan megérte, hogy elhagyta a Barcelonát és a Manchester Citybe igazolt: 10.8 millió euróval a negyedik legjobban kereső labdarúgó, míg mögötte Samuel Eto'o következik.
Érdekesség, hogy a lista első tíz helyezettjének sorában a világbajnok spanyol válogatottból senki sem kapott helyet – a selección tagjai közül Fernando Torres viheti haza a legtöbbet, évi 7.8 millió eurónak megfelelő összeget.
| 1. Cristiano Ronaldo (Real Madrid) | 12 |
| 2. Wayne Rooney (Manchester United) | 11.5 |
| 3. Lionel Messi (Barcelona) | 11 |
| 4. Yaya Touré (Manchester City) | 10.8 |
| 5. Samuel Eto’o (Internazionale) | 10.5 |
| 6. Bastian Schweinsteiger (Bayern München) | 9.7 |
| 7. Zlatan Ibrahimovic (AC Milan) | 9 |
| 8. Kaká (Real Madrid) | 9 |
| 9. John Terry (Chelsea) | 9 |
| 10. Emmanuel Adebayor (Manchester City) | 9 |
| Az összegek millió euróban értendőek. | |

Fiatalszabály: nyűg vagy áldás?






