Portugália: a Sporting legyőzte a Portót, amely így is biztosan vezet

2008.01.28. 08:38
Elszenvedte második vereségét az FC Porto a portugál első osztályú labdarúgó-bajnokság 2007–2008-as idényében, miután vasárnap késő este 2-0-s vereséget szenvedett Lisszabonban, a Sporting otthonában. A címvédő előnye ugyanakkor így is jelentős: kilenc ponttal vezet a Benfica előtt.
Marat Izmajlov (labdával) ünnepli a Sporting második gólját
Reuters
Reuters

Helton kapus bakija után szerezte meg a vezetést a Sporting a montenegrói Simon Vukcsevics révén a 12. percben a Porto elleni rangadón.

A brazil hálóőr egy balról érkező beadás után a délszláv középpályás által kapura perdített labdáért lehajolt, de az a kezei és a lábai között végül becsúszott a hálóba (1-0).

A második találatra nem sokat kellett várni: három perccel később Vukcsevics ezúttal a bal kapufánál maradt teljesen üresen, Helton ekkor még megakadályozta a gólt, de a labda a kapu előtt suhant át, és a középen érkező orosz Marat Izmajlov közvetlen közelről befejelte (2-0).

A Porto a második félidőben nagy nyomás alá helyezte a hazaiak kapuját, de a befejezések nem sikerültek, így az eredmény már nem változott.