Franciaország: hátrányból, tíz emberrel fordított a Le Mans

2007.11.11. 00:01
Több mint egy órát emberhátrányba játszva is fordítani tudott a Le Mans együttese a francia első osztályú labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában. A hazaiaknál Tulio két büntetőt értékesített, végeredményben 3-2-re nyert a csapat a vendég St. Etienne ellen.
Ceara, a PSG játékosa (balra) és a nancyi Jusszuf Hadzsi fepárbaja a Parc des Princes-ben
Reuters
Reuters

A vezetést a le mans-iak szerezték meg a 19. percben Tulio 11-esével. A brazil maga harcolta ki a büntetőt, amikor a görög Tavlaridisz szabálytalanul szerelte őt.

A St. Etienne Cedric Varrault fejesével már a 21. percben egyenlített, majd hét perccel később Stephane Sessegnont a Dimitri Payet elleni kíméletlen megmozdulása után azonnal kiállította a játékvezető.

Már három perccel később kihasználta az emberelőnyt a vendégcsapat: David Gigliotti 11-esből volt eredményes.

A Le Mans nem hagyta, hogy ellenfele vezetésével érjen véget az első félidő, és a 43. percben az elefántcsontparti Romanic szabadrúgásból tökéletesen lőtt a kapuba (2-2).

A mérkőzés sluszpoénja a 70. percre maradt, amikor Olivier Lamarre játékvezető megítélte a harmadik 11-est is – ezúttal ismét a Le Mans-nak.

Az ítéletvégrehajtó ismét Tulio volt, és a dél-amerikai ezúttal sem hibázott (3-2).

Tulio de Melóbak ez volt a kilencedik találata ebben a szezonban.

A Le Mans ezzel a győzelemmel megelőzte a negyedik helyen álló Bordeaux-t a tabellán, de a Girondins egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

Ismét pozitív a Valenciennes mérlege, amely hazai pályán simán, 3-0-ra legyőzte a Caent.

A Monacónak is jó napja volt: a hercegség csapata rangadót nyert a Strasbourg ellen (3-0).

Gól nélküli döntetlent hozott a Paris Saint-Germain és a második helyen álló Nancy fővárosi összecsapása. Ezt azt jelenti, hogy a címvédő Olympique Lyon vasárnap hat pontra növelheti az előnyét a Nancy előtt, ha legyőzi a bajnokságban pocsékul szereplő Marseille-t.

FRANCIA ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (LIGUE 1)