Beckham gólpasszai ellenére kikapott a Galaxy az East Rutherfordon

2007.08.19. 09:25
A Los Angeles Galaxy három góljában is szerepet játszott előkészítőként David Beckham az észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokságban (MLS), a kaliforniaiak New York Red Bulls elleni mérkőzésén, kettőnél közvetlenül ő adta a gólpasszt. Ami meghökkentő: az angol válogatott középpályás mégsem örülhetett győzelemnek az East Rutherfordon, mert a meccset a hazaiak nyerték meg 5-4-re.
Amióta David Beckham (balra) azt a pazar gólt lőtte a D. C. Unitednek szabadrúgásból, már más csapatok is kellően tartanak tőle
Reuters
Reuters

David Beckham végigjátszotta a teljes mérkőzésidőt a Los Angeles Galaxy szombatra virradóra megrendezett bajnoki mérkőzésén, amelyet a nyugati partiak 66 237 néző előtt 5-4-re elveszítettek a Keleti csoport harmadik helyén álló New Yorkkal szemben.

Bár Beckham bokájának saját elmondása szerint nem nagyon „Ízlett” a műfüves talaj, azért végig bírta.

„Egy kicsit bedagadt a végére, de biztos vagyok benne, hogy most már rendben lesz” – mondta a 32 éves klasszis.

A mérkőzés legjobbja nem Beckham, hanem a Red Bulls csatára, Juan Pablo Angel volt, aki hat kapura lövéséből két gólt szerzett, közte a győztes találatot is a 88. percben.

Gólöröm Beckham és Pavon előadásában ? A nagyításhoz kattintson!
Reuters
Az immár 12 gólnál tartó volt Aston Villa-támadó ugyanakkor nem a saját maga szerepét hangsúlyozta, hanem Beckhamről áradozott.

„Minden alkalom, amikor hozzáért a labdához, felért egy varázslattal” – fogalmazott a kolumbiai futballista.

A mérkőzés úgy alakult, hogy Angel már a 4. percben megszerezte a vezetést a házigazdáknak, de aztán Beckham a 6. és a 8. percben is nagyszerű labdával hozta gólhelyzetbe Carlos Pavont, aki mindkétszer gólt ért el.

A Red Bulls a legjobbkor, az első félidő utolsó pillanataiban egyenlített Clint Mathis jóvoltából, majd a második játékrészben Jozy Altidore duplázott (49. és 70. perc), így kilátástalannak tűnt a Galaxy helyzete.

Nem adták azonban föl a harcot a kaliforniaiak: a 71. percben Landon Donovan azonnal válaszolt Altidore második találatára, majd a 82. percben Adson Buddle is eredményes volt, s úgy tűnt, döntetlennel zárul az összecsapás (4-4).

Beckham rúgótechnikájára sokan kíváncsiak. A képre kattintva kiderül, pontosan mennyien
Reuters
A 88. perc azonban mégis döntést hozott: Angel vágta be a New York győztes gólját (5-4).

Ez volt egyébként a tizedik olyan bajnoki az MLS történetében, amelyen kilenc gól született, míg a nézőszám a nyolcadik legmagasabb a liga históriás könyvében.

A Red Bulls 20 mérkőzéséből ezzel a tizediket nyerte meg, és a New England, valamint a D. C. United mögött harmadik keleten.

A Galaxy 16. mérkőzésén 3 győzelem és 7 döntetlen mellett hatodszor szenvedett vereséget, és továbbra is az utolsó előtti helyen áll.

Az MLS-ben október 21-én zárul az alapszakasz, és a rájátszásba csak nyolc csapat jut be: a két konferencia első két helyezettje, valamint főcsoporttól függetlenül az utánuk következő, négy legjobb mérleggel rendelkező együttes.

ÉSZAK-AMERIKAI PROFI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (MLS)