Videó: az angol–magyar másnapján Schäfer riporternek állt az NB I-es kosárdöntőn

2022.06.16. 07:57
Alig 24 órával azután, hogy kedden Wolverhamptonban végigjátszotta az Anglia–Magyarország Nemzetek Ligája-mérkőzést (0–4), Schäfer András szerda este a férfi kosárlabda NB I döntőjének első felvonásán szurkolt a Falcónak.
A videó megtekintéséhez kattintson a képre!

Az Union Berlin 23 esztendős labdarúgója Szombathelyen nőtt fel. Egy korábbi interjúban elmondta, a családjában a kosárlabda a legnépszerűbb sport, ezért gyerekkorában ezt a sportágat próbálta ki először, ám végül a futballt választotta.

Szerdán Szombathelyen a Falco 86–76-ra legyőzte a Körmendet. Az összecsapás utáni interjúk során az M4 Sport munkatársai a helyszínen szurkoló Schäfer Andrást kérték meg, hogy kérdéseket tegyen fel Perl Zoltánnak, aki 28 pontjával a mérkőzés legjobbja volt.

A két sportoló kölcsönösen gratulált egymásnak.

A videót ide kattintva, az M4 Sport honlapján megtekintheti!

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
FALCO-VOLVO ALPOK AUTÓ SZOMBATHELY–EGIS KÖRMEND 86–76 (16–13, 26–23, 22–22, 22–18)
Szombathely, 3070
néző. V: Benczur, Papp, Söjtöry
SZOMBATHELY: Somogyi 11, VÁRADI 13/6, Benke 4, Keller Á. 2, GOLOMÁN 10/6. Csere: PERL 28/3, BARAC 13, Clark 5/3, Hawkins, Kovács B., Verasztó, Sövegjártó. Edző: Milos Konakov
KÖRMEND: Stokes 6, White 13/3, Martinez, Szavics 3, GORDON 14. Csere: Takács, Henry 6, FERENCZ 12/6, DURÁZI 17/9, Kiss M. 5/3. Edző: Andonisz Konsztandinidesz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–4. 7. p.: 10–6. 11. p.: 21–13. 17. p.: 34–27. 22. p.: 48–36. 25. p.: 51–41. 28. p.: 58–47. 29. p.: 58–55. 33. p.: 69–59. 37. p.: 82–69
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Falco javára
Milos Konakov:
– A mérkőzés atmoszférája fantasztikus volt, sok energiát kaptunk a szurkolóinktól. Sikeresen követtük az előzetes haditervet, játékosaim többnyire betartották az utasításokat, s kontrolláltuk a meccset. Negyedről negyedre haladtunk, ahogy szerettük volna, a térfélcsere után pedig még több energiával kosárlabdáztunk. Talán nem volt szép a meccs, de ez a döntő.
Andonisz Konsztandinidesz: – Megérdemelt hazai győzelem született, de nem tíz pont volt a csapatok közti különbség. Tudjuk, hogy egyszer győzni kell itt, ha bajnokok akarunk lenni, ez most nem sikerült. A Falco tapasztalt csapat, megbüntette a hibáinkat, de túlzónak érzem a különbséget, volt esélyünk szorosabb meccset is játszani. Az öltözőben is azt mondtam a srácoknak, elégedett vagyok, megtetettünk mindent, ami tőlünk telt.