Válogatott: Nem egyszer, nem kétszer megbeszéltük már ezt a csapattal – Schön

M. D.M. D.
2021.10.09. 23:18
A magyar labdarúgó-válogatott játékosai közül Schön Szabolcs és Nagy Zsolt nyilatkozott az M4 Sportnak az Albániával szemben 1–0-ra elveszített világbajnoki selejtező után. A meccs egyetlen gólját szerző Armando Broja nagyon örül a három pontnak, mert rengeteget dolgoztak a siker érdekében.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Nagy Zsolt (balra) harmadszor is vesztes csapat tagja volt a válogatottban (Fotó: Szabó Miklós) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

„Nem egyszer, nem kétszer megbeszéltük a csapattal, hogy az utolsó tizenöt-húsz percben száztíz százalékkal kell koncentrálnunk, de ez ma nem sikerült. Nagyon-nagyon csalódott vagyok – nyilatkozta az Egyesült Államokban légióskodó Schön Szabolcs. Az angolok elleni meccsel (4–0-s vereség a Puskás Arénában – a szerk.) ellentétben most nem éreztem, hogy a végére elfáradtunk volna. Kellemetlen ellenfél volt az albán, de ha ilyen helyzeteket nem tudunk megoldani, akkor nem tudunk kijutni a világbajnokságra.”

Nagy Zsolt, a Puskás Akadémia balhátvédje csaknem két év után tért vissza a válogatottba. Úgy érzi, támadásban nem tudott hozzátenni annyit a magyar csapat játékához, amennyit szeretett volna és amennyit elvártak volna tőle.

„Amit elterveztünk, az hetven százalékban ült. Csalódott vagyok, mert megint a végjátékban kaptunk egy elkerülhető gólt. Kevésbé sikerült a széleken az albánok mögé kerülni, ezért nem is tudtunk sok helyzetet kialakítani” – mondta a háromszoros válogatott futballista.

Armando Broja, az albánok gólszerzője elmondta, elégedett a győzelemmel, legfőképpen azért, mert nagyon sok munkát fektettek abba, hogy minden játékos egyként dolgozzon. A Chelsea kölcsönjátékosaként jelenleg a Southamptonnál szereplő 20 éves támadó hozzátette, a magyar válogatott nagyon erős együttes, amit az Európa-bajnokságon be is bizonyított, de ők csak magukra koncentráltak, és azért jöttek Budapestre, hogy elvigyék a három pontot.

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐK
7. FORDULÓ
I-CSOPORT

MAGYARORSZÁG–ALBÁNIA 0–1 (0–0)
Budapest, Puskás Aréna, 50 néző. Vezette: Cerro Grande (spanyol)
MAGYARORSZÁG: Gulácsi – Botka (Lang, 83.), Orbán, Szalai A. – Nego (Hahn J., 83.), Nagy Á. (Kleinheisler, 71.), Schäfer, Nagy Zs. – Sallai R. (Vécsei, 71.), Sallói D. (Schön, 59.), Szoboszlai. Szövetségi kapitány: Marco Rossi
ALBÁNIA: Berisha – Ismajli, Kumbulla, Djimsiti (Veseli, 30.) – Hysaj, Bare, Gjasula, Trashi (Iván Balliu, 86.) – Uzuni (Broja, 66.), Cikalleshi (Manaj, 66.), Cekici (Bajrami, a szünetben). Szövetségi kapitány: Edoardo Reja
Gólszerző: Broja (80.)

A csoport többi mérkőzésén
Lengyelország–San Marino 5–0 (Swiderski 10., Brolli 20. – öngól, Kedziora 50., Buksa 84., Piatek 90+1.)
Andorra–Anglia 0–5 (Chilwell 17., B. Saka 40., T. Abraham 59., Ward-Prowse 79., Grealish 86.)