Horvát–magyar: Ahogy az első félidőben futballoztunk, az megengedhetetlen! – Gulácsi

2019.10.11. 06:46
„Háromszor is megajándékoztuk a horvátokat, nem volt nehéz dolguk ellenünk” – mondta Willi Orbán a magyar labdarúgó-válogatott 3–0-s veresége után. A Splitben rendezett Európa-bajnoki selejtező után rajta kívül Gulácsi Péter, Holman Dávid és Vida Máté is értékelt az NSO Tv kamerája előtt.

A válogatottba a sérülések és eltiltások miatt utólag behívott Vida Máté végigjátszotta a mérkőzést, amely után hasonló érzelmek kavarogtak benne, mint Marco Rossiban, aki a sajtótájékoztazón elmondta, dühében legszívesebben szétverné a termet.

„Valóban nagyon dühítő ez a meccs – mondta Vida. – Ha a horvátok négyszer elmennek úgy, hogy csiki-csuki, és lehet megcsinálták volna, de ilyenből gólt nem szereztek. Rúghattak egy tizenegyest, de azt is nekünk köszönhették, ráadásul utána ki is nyírtuk magunkat egy piros lappal...”

Videónkban arról is beszél, mit mondhatott Kleinheisler László a játékvezetőnek, amiért a Gulácsi Péter által kivédett tizenegyes után kiállították. Kapusunkat nyilván nem vigasztalta, hogy megfogta Ivan Perisic büntetőjét, kritikusan értékelt a meccs után.

„Az első félidőben rúgattunk a horvátokkal három gólt. Mindenki el tudja magában helyezni, hogy a teljesítményünk ebben a 45 percben nem volt válogatott szintű. És nemcsak a hibákról beszélek, hanem a passzívitásról, a párharcok elvesztéséről, arról, hogy egyszerűen lenyomtak minket. Nagyobb dinamikával játszottak, mi pedig olyan helyzetekbe hoztuk magunkat, amelyekben nagyot hibáztunk. Nem elfelejteni kell ezt a meccset, hanem mindenkinek jól elraktároznia magában, hogy megengedhetetlen, hogy a válogatottal úgy futballozzunk, ahogy tettük azt az első félidőben. A másodikban legalább már volt élet a csapatban, még ha akkor már tíz emberrel játszottunk, és a horvátok visszavettek.”

Videónkban Willi Orbán Gulácsihoz hasonlóan kritikusan beszélt a válogatott teljesítményéről. Holman Dávid elmondja, nagyon rossz lesz a hazaút, de a következő mérkőzésig rendezni kell a gondolataikat. Vida szerint egy ilyen vereség után kutya kötelességük vasárnap legyőzni Azerbajdzsánt.

EB-SELEJTEZŐ
7. FORDULÓ, E-CSOPORT
Horvátország–Magyarország 3–0 (3–0)
Split,Poljud Stadion,32 110néző.Vezette:Daniele Orsato (Lorenzo Manganelli, Fabiano Preti – olaszok)
Horvátország:Livakovic – Jedvaj, Lovren, D. Vida, Barisic – Modric (Kovacic, 67.), Brozovic – Perisic (Brekalo, 60.), Rakitic (Vlasic, 74.), Rebic – Petkovic.Szövetségi kapitány:Zlatko Dalic
Magyarország:Gulácsi – Lovrencsics G., Orbán, Kádár (Lang, a szünetben), Korhut – Vida M., Kleinheisler – Dzsudzsák (Nagy D., 60.), Holman, Sallai R. (Varga R., 76.) – Szalai Á.Szövetségi kapitány:Marco Rossi
Gólszerző:Modric (5.), Petkovic (24., 42.)
Kiállítva:Kleinheisler (56.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A CSOPORT MÁSIK MÉRKŐZÉSÉN
Szlovákia–Wales 1–1(Kucka 53., ill. Moore 25.)

AZ E-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Horvátország641113–5+813
2. Szlovákia631210–8+210
3. MAGYARORSZÁG6337–9–29
4. Wales52125–507
5. Azerbajdzsán5145–13–81
Az Eb-selejtezőben azonos pontszám esetén jelenleg a gólkülönbség szerint rangsorolunk, a végelszámolásnál azonban az egymás elleni eredmény dönt.

A Nemzeti Sportot Splitből tudósítja:Pietsch Tibor (szöveg), Török Attila, Meder István (fotók), Pusztai Viola (videó)

Március 21., csütörtök
Horvátország–Azerbajdzsán 2–1(Barisic 44., Kramaric 79., ill. Sheydayev 19.)
Szlovákia–Magyarország 2–0 (Duda 42., Rusnák 85.)
Március 24., vasárnap
Wales–Szlovákia 1–0(D. James 5.)
Magyarország–Horvátország 2–1(Szalai Á. 34., Pátkai 76., ill. Rebic 13.)
Június 8., szombat
Horvátország–Wales 2–1(J. Lawrence 17. – öngól, Perisic 48., ill. Brooks 77.)
Azerbajdzsán–MAGYARORSZÁG 1–3(Emreli 69., ill. Orbán 18., 53., Holman 71.)
Június 11., kedd
Azerbajdzsán–Szlovákia 1–5(Sheydayev 29., ill. Lobotka 8., Kucka 27., Hamsík 30., 57., Hancko 85.)
MAGYARORSZÁG–Wales 1–0(Pátkai 80.)