Válogatott: kiemeltek vagyunk az Eb-pótselejtezőn!

2015.10.14. 10:40
A magyar válogatott kiemeltként várhatja a pótselejtező sorsolását (Fotó: Szabó Miklós)
A magyar labdarúgó-válogatott kiemeltként várhatja a 2016-os Európa-bajnokság pótselejtezőjének sorsolását – jelentette be az MLSZ a hivatalos Twitter-oldalán. A mieink Dániát, Írországot, Norvégiát vagy Szlovéniát kaphatják a vasárnapi sorsoláson.

A pótselejtezőket november 12–14. és 15–17. között rendezik. A párosításokat vasárnap, október 18-án 11.20-kor sorsolják ki az UEFA nyoni központjában. A pótselejtezőn lesz kiemelés, az UEFA-koefficiens rangsorol. Ezt az európai szövetség szerdán tette közzé.

Magyarország kiemeltként várhatja a sorsolást, akárcsak Bosznia-Hercegovina, Svédország és Ukrajna. A nem kiemeltek közé került Dánia, Írország, Norvégia és Szlovénia, ami azt jelenti, hogy a mieink ebből a négy válogatottból kapnak ellenfelet.

SZAVAZÁS

Ön szerint a pótselejtezőn melyik válogatott ellen lenne a legtöbb esélyünk kiharcolni az Eb-szereplést?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A vasárnapi sorsoláson elsőként kihúzott csapat kezdi otthon a pótselejtezős párharcot.

SZABÁLYOK

Klasszikus oda-visszavágós szabályrendszer. Az idegenben lőtt gól számít, ha a két meccsen azonos számú gólt szereznek a mérkőző felek. Ha a két találkozó 180 perce nem hoz döntést, hosszabbítás, majd tizenegyespárbaj következik.

LESZ-E ZÁRT KAPU?

Magyarország az UEFA-tól egy zárt kapus mérkőzésről szóló büntetést kapott, melyet Feröer ellen kellett volna letöltenie. Jogerős másodfokú döntés egyelőre nincs – így Feröer ellen bemehettek a szurkolók, mindenesetre még akár zárt kapus is lehet a hazai pótselejtezőnk.

A lehetséges riválisokról itt olvashat bővebben!

E Szlovénia 8 3 1 4 10–11 10 San Marino

A csoporthatodik elleni eredmény kiesik. Az I-csoport ötcsapatos.
A legjobb csoportharmadik kijutott, a többi nyolc pótselejtezőt játszik négy kiadó helyért.