Válogatott: pocsék széria a norvégok ellen, 24 éve nem kaptunk ki az írektől

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2015.10.14. 14:19
A norvégok ellen mostanában nem sok sikerélményünk volt (Fotó: Action Images)
Mint ismert, a magyar labdarúgó-válogatott kiemeltként várhatja a 2016-os Európa-bajnokság pótselejtezőjének sorsolását. A mieink Dániát, Írországot, Norvégiát vagy Szlovéniát kaphatják vasárnap. Ennek kapcsán kicsit szétnéztünk a négy lehetséges rivális háza táján, és megvizsgáltuk, milyen ellenük a mérlegünk.

SZAVAZÁS

Ön szerint a pótselejtezőn melyik válogatott ellen lenne a legtöbb esélyünk kiharcolni az Eb-szereplést?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A lehetséges riválisok közül Magyarország 34 éve nem győzte le a norvégokat, azóta öt döntetlen mellett négyszer kikapott tőlük. Az írekkel a legutóbbi 24 évben csupán kétszer játszottunk, 1993-ban 4–2-re nyertünk, 2012-ben 0–0 született.A dánok ellen hazai pályán veretlenek a mieink, legutóbb tavaly felkészülési mérkőzésen 2–2-re végeztek a csapatok, míg a 2010-es vb selejtezői során a hazai 0–0 után idegenben 1–0-ra nyertünk.

E három válogatott ellen az összmérlegünk pozitív, a szlovénokkal szemben viszont négy meccsből hármat elvesztett Magyarország és csak egyszer győzött – még 1998-ban. Dánia és Írország részt vett a legutóbbi Eb-n, míg Szlovénia és Norvégia legutóbb 2000-ben szerepelt kontinensviadalon.

A keretek összértékét és a világranglistás helyeket tekintve egyaránt a dánok lennének a legnehezebb ellenfeleink, előbbi kategóriában a norvégok, utóbbiban az írek az utolsók.

DÁNIA
Világranglista-helyezés: 28.
Selejtezős mérleg: 8 mérkőzés, 3 győzelem, 3 döntetlen, 2 vereség, 8–5-ös gólkülönbség, 12 pont
Legeredményesebb játékos: Nicklas Bendtner (2 gól)
Legjobb Eb-szereplés: aranyérem (1992)
Legutóbbi Eb-szereplés: 2012 (csoportkör)
Összes Eb-szereplés: 8 (1964, 1984, 1988, 1992, 1996, 2000, 2004, 2012)
Mérlegünk ellenük: 16 mérkőzés, 9 győzelem, 4 döntetlen, 3 vereség, 40–16-os gólkülönbség
Utolsó meccsen a felállás: Schmeichel – L. Jacobsen, Kjaer, Agger, Durmisi – Höjbjerg (W. Kvist, a szünetben), Wass (N. Jörgensen, 69.), Krohn-Dehli – Braithwaite, C. Eriksen (Y. Poulsen, 82.) – Bendtner
Legtöbbszörös válogatott: Lars Jacobsen (79)
Keret összértéke (atransfermarkt.dealapján): 94.05 millió euró
Legértékesebb játékos: Christian Eriksen (27 millió euró)

ÍRORSZÁG
Világranglista-helyezés: 54.
Selejtezős mérleg: 10 mérkőzés, 5 győzelem, 3 döntetlen, 2 vereség, 19–7-es gólkülönbség, 18 pont
Legeredményesebb játékos:Robbie Keane (5 gól)
Legjobb Eb-szereplés: csoportkör (1988, 2012)
Összes Eb-szereplés: 2 (1988, 2012)
Mérlegünk ellenük: 12 mérkőzés, 5 győzelem, 5 döntetlen, 2 vereség, 25–18-as gólkülönbség
Utolsó meccsen a felállás: Randolph – Coleman, O'Shea, Keogh, Brady – McClean (Hoolahan, 73.), McCarthy, Whelan (McGeady, 58.), Hendrick – Walters, Long (Keane, 55.).
Legtöbbszörös válogatott: Robbie Keane (143)
Keret összértéke (atransfermarkt.dealapján): 85.85 millió euró
Legértékesebb játékos: Seamus Coleman (19 millió euró)

NORVÉGIA
Világranglista-helyezés: 34.
Selejtezős mérleg: 6 győzelem, 1 döntetlen, 3 vereség, 13–10-es gólkülönbség, 19 pont
Legeredményesebb játékos: Alexander Tettey (3 gól)
Legjobb Eb-szereplés: csoportkör (2000)
Legutóbbi Eb-szereplés: 2000 (csoportkör)
Összes Eb-szereplés: 1 (2000)
Mérlegünk ellenük: 17 mérkőzés, 7 győzelem, 5 döntetlen, 5 vereség, 32–19-es gólkülönbség
Utolsó meccsen a felállás:Nyland – Elabdellaoui, Hovland, Forren, Aleesami – S. Johansen, Tettey – Skjelbred (Samuelsen, 51.), Henriksen, Berget (Berisha, 78.) – Söderlund (J. King, 60.).
Legtöbbszörös válogatott: John Arne Riise (110)
Keret összértéke (atransfermarkt.dealapján): 45.6 millió euró
Legértékesebb játékos: Havard Nordtveit (5 millió euró)

SZLOVÉNIA
Világranglista-helyezés: 46.
Legeredményesebb játékos: Milivoje Novakovic (6 gól)
Mérlegünk ellenük: 4 mérkőzés, 1 győzelem, 3 vereség, 3–5-ös gólkülönbség
Utolsó meccsen a felállás:Oblak – Struna, Samardzic, Cesar, Jokic – Birsa, Kurtic, Krhin, Kirm (Lazarevic, 70.) – Beric (Matavz, a szünetben), Ilicic (Pecnik, a szünetben).
Legtöbbszörös válogatott: Bostjan Cesar (87)
Keret összértéke (atransfermarkt.dealapján): 73.9 millió euró
Legértékesebb játékos: Samir Handanovic és Jan Oblak (15-15 millió euró)