Tavasszal még a kiesés ellen küzdött a Sopron férfi kosárlabdacsapata, az új bajnokságban azonban sorozatban szállítja a meglepő győzelmeket. Sabáli Balázs gárdája mind a két legutóbbi bajnoki döntőst legyőzte, a hétvégén éppen a Szolnokot. A szakember szerint sok összetevője van annak, hogy a tavalyinál sikeresebben szerepelnek, de figyelmeztetett, hogy még csak a szezon legelején járunk, s a várható légióscserék átírhatják az erőviszonyokat. Hogy milyen terveik vannak erre az évadra, kiderül interjúnkból.
Mikler Roland pazar védéseinek is köszönhette a Veszprém, hogy a Bajnokok Ligája csoportkörében sikerült legyőznie a címvédő Montpellier gárdáját. A válogatott kapus munkatársunk kérdésére felidézte a meccs utolsó mozzanatát, azt a pillanatot, amikor elképesztő bravúrral hárította Asem Mamduh lövését. Hogy mi minden változott a magyar együttes háza táján az edzőváltás óta, az is kiderül interjúnkból.
Közeleg a budapesti birkózó-világbajnokság, ennek apropóján Népsport mellékletünkben felidézzük a magyar fővárosban korábban megrendezett vb-ket. Első alkalommal hat évtizeddel ezelőtt lehettünk házigazdák, akkor még a Margitsziget volt a helyszín, azaz szabadtéren zajlottak a küzdelmek. A magyar csapatból Polyák Imre lett aranyérmes. Hogy mikor voltunk még vendéglátók, s e versenyeken milyen eredményeket produkáltak a mieink, elolvashatják cikkünkben.