Czibor Zoltán eltékozolt hagyatéka - az özvegy drámai élete

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2015.03.16. 20:38
null
Czibor Zoltán felesége azt állítja, rémálom az élete (Fotó: Szabó Miklós)
Drámai körülmények között él Czibor Zoltán özvegye: az Aranycsapat egykori klasszisának felesége koldul, már nincs villany és fűtés a lakásban, egy hónapon belül az utcára kerülhet – a keddi Nemzeti Sportban Erika megdöbbentő részletességű interjút adott Sinkovics Gábornak.

– Hogyan jutott idáig?
– Hihetetlen, hogy Czibor Zoltán felesége hajléktalan lehet, igaz? Nekem is olyan az egész, mint egy rémálom, néha látom magam kívülről, ahogy megyek az utcán, olykor idegen emberektől kérek segítséget, aprópénzt buszjegyre.

– Eltűnt, semmivé foszlott az örökség?
– Milyen örökségről beszél?! Ha azt gondolja, hogy én, a világhírű futballista özvegye a fájdalom és a keserűség mellett bármit is örököltem, akkor téved.

(…)

– Amikor hazaköltöztek, csak volt valami megtakarított pénze Czibor Zoltánnak.
– Valami?! Amikor hazaköltöztünk, nem sokkal később még a barcelonai lakást is elvették tőle. Én akkoriban még azzal büszkélkedhettem, hogy apámnak Győrben van egy értékes háza, amelyben több üzlet is működött. Aztán amikor apu 1990 februárjában meghalt, az örökségemből vettem Zoltánnak egy fehér-fekete díszítésű Ford Taunust, mert az volt a vágya. Majd Győrből, ahol eleinte édesanyámnál laktunk, Komáromba költöztünk, Zoltán húgához, a nyári konyhába. Az örökségből kibéreltem egy lakást, s azt mondtam, igenis normális életet élünk, de… Nem sikerült.

HA KÍVÁNCSI ARRA, MILYEN DURVA FORDULATOK TÖRTÉNTEK MÉG CZIBOR ÖZVEGYÉVEL, KITŐL KAP MELEG LEVEST ÉS KIK NEM SEGÍTIK, NEM UTOLSÓSORBAN MI LESZ AZ ESETLEGES KILAKOLTATÁS UTÁN, KERESSE A KEDDI NEMZETI SPORTOT!

Legfrissebb hírek

Marco Rossi jó hírrel ébresztette fel Csinger Márkot; Yvonne Turner a vb-részvételről

E-újság
20 órája

A válogatott meghívót kapó Szűcs Kornél megtalálta a számításait a Vojvodinánál; Lipcsei Péternek a mostani a második látogatása Portugáliában az elmúlt 30 évben

E-újság
2026.03.17. 23:55

Makreckis: Egy álmom válna valóra a nyolc közé jutással; Per Johansson: Előbb győzzük le a Fradit, utána számolgatunk

E-újság
2026.03.16. 23:40

Dárdai Pál 50 éves; Negyvenéves az 1986-os magyar–brazil

E-újság
2026.03.15. 23:30

Arne Slot: Kerkez Milos mindig agresszív a párharcokban; A vb-bronzérmes ellen sem lesz könnyű feladata a magyar női kosárválogatottnak

E-újság
2026.03.14. 00:03

A Braga is meghajolt a parádézó Ferencváros előtt; Győzelem nélkül – megégtek a héten az angol klubok a BL-ben

E-újság
2026.03.13. 00:44

Ünnepi Fradi-mez a futballünnepen; Kiss László: 70

E-újság
2026.03.11. 23:50

Megint kikapott Isztambulban az angol bajnok; Guardiola-iskola, technikás futball, európai ambíció jellemzi a Bragát

E-újság
2026.03.10. 23:40
Ezek is érdekelhetik