Román-magyar: „40 éve még volt miért félni a magyaroktól…”

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.10.09. 08:06
Szatmári Lajos, a román válogatott mezét 44-szer felhúzó korábbi védő szerint már nincs miért félni a magyar futballistáktól – számolt be róla a marosvasarhelyiradio.ro.

„A mai napig emlékszem a gólra, amit a magyarok ellen lőttem 1972-ben, Anghel Iordanescu szögletből beívelt labdáját úgy fejeltem be, hogy a beadás pillanatában magyarul azt kiáltottam: »Hagyjad!«. Negyven évvel ezelőtt még volt okunk tartani a magyar futballistáktól, ma már nincs miért. Piturca együttese könnyedén nyerni fog szombaton, de aggódom, mert az akadémiákkal egyre jobb helyzetben van a magyar labdarúgás. Remélem, nem élem meg azt a napot, amikor Magyarország legyőzi Romániát” – mondta a Dolce Sportnak Szatmári Lajos, aki jelenleg a negyedosztályban szereplő Unirea Mihailesti csapatát edzi.Szatmári Lajos, aki jelenleg a negyedosztályban szereplő Unirea Mihailesti csapatát edzi.

A román labdarúgó-válogatott szombaton 18 órakor fogadja Dárdai Pál csapatát a bukaresti Nemzeti Stadionban.

Legfrissebb hírek

Románia: lemondott a Csíkszereda braziljáról a FCSB

Minden más foci
2026.06.19. 20:46

Tapasztalt kapust szerződtetett a Sepsi OSK

Minden más foci
2026.06.12. 17:16

Románia: egykori válogatott hátvédet igazolt a Sepsi

Minden más foci
2026.06.11. 17:04

Magyarország évtizedekre elköszönt, Salvatore Schillaci beköszönt – vb-videók

Minden más foci
2026.06.09. 14:49

Szabó István: Dolgozik bennem a bizonyítási vágy a Csíkszeredánál

Minden más foci
2026.06.04. 15:52

Úgy kezdett a magyar válogatott, mint labdarúgó-vb-n még senki – videók!

Minden más foci
2026.06.03. 11:18

Csata Santiagóban, magyar könnyek Buenos Airesben, aztán Irapuato...

Minden más foci
2026.06.02. 11:20

Inkább behelyezi, mint belövi: születésnapos az első magyar vb-gól!

Minden más foci
2026.05.27. 10:20
Ezek is érdekelhetik