Eb 2020: „Sportdiplomáciában erősebbek vagyunk most, mint a pályán”

2014.09.19. 16:31
Rendezőként már biztos, házigazda válogatottként egyelőre kérdőjeles a részvételünk a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokságon. A Videoton válogatott játékosaitól, Gyurcsó Ádámtól és Kovács Istvántól azután érdeklődtünk, hogy milyen érzések, gondolatok kavarognak bennük az UEFA által ma nyilvánosságra hozott döntést követően.




„Éppen a délutáni edzésre megyek, és biztos vagyok benne, hogy az öltözőben beszédtéma lesz a hazai rendezés, hiszen vagyunk páran, akik a válogatott ajtaján kopogtatunk, Kokóval együtt pedig már be is mutatkozhattunk – nyilatkozta a Nemzeti Sport Online-nak Gyurcsó Ádám. – Talán korunkból is kifolyólag lehet rá sanszunk, hogy pályára lépjünk, hogyha reményeink szerint a válogatott szerephez jut az Eb-n. Persze, sok minden változhat még addig, és nekünk is nagyon sok mindent kell tennünk azért, hogy alkalmasak legyünk, hogy a jövőbeli válogatottban is helyünk legyen. Óriási dolog a rendezés, remek hangulatú meccsek lesznek. Főként, ha pályára is léphetnénk. Biztos vagyok benne, hogy a magyar embereknek és a játékosoknak is felejthetetlen élményt adna. Az újfajta rendezés miatt annak örülök elsősorban, hogy ebben mi is részt vehetünk végre. Sokat beszéltünk arról korábban, hogy jó lenne, ha… Most viszont épülnek a stadionok szép számmal, és bár a Puskás-stadionnak ugyan egyelőre csak a látványterveit láthattuk, biztos vagyok benne, hogy csodásan néz majd ki.”


„Éppen a délutáni edzésre megyek, és biztos vagyok benne, hogy az öltözőben beszédtéma lesz a hazai rendezés, hiszen vagyunk páran, akik a válogatott ajtaján kopogtatunk, Kokóval együtt pedig már be is mutatkozhattunk – nyilatkozta a Nemzeti Sport Online-nak Gyurcsó Ádám. – Talán korunkból is kifolyólag lehet rá sanszunk, hogy pályára lépjünk, hogyha reményeink szerint a válogatott szerephez jut az Eb-n. Persze, sok minden változhat még addig, és nekünk is nagyon sok mindent kell tennünk azért, hogy alkalmasak legyünk, hogy a jövőbeli válogatottban is helyünk legyen. Óriási dolog a rendezés, remek hangulatú meccsek lesznek. Főként, ha pályára is léphetnénk. Biztos vagyok benne, hogy a magyar embereknek és a játékosoknak is felejthetetlen élményt adna. Az újfajta rendezés miatt annak örülök elsősorban, hogy ebben mi is részt vehetünk végre. Sokat beszéltünk arról korábban, hogy jó lenne, ha… Most viszont épülnek a stadionok szép számmal, és bár a Puskás-stadionnak ugyan egyelőre csak a látványterveit láthattuk, biztos vagyok benne, hogy csodásan néz majd ki.”

„Nemrég értesültem az örömteli hírről, és azt gondolom, kellő motivációt ad nekünk, játékosoknak, de még a tőlünk fiatalabbaknak is, hogy hazai pályán játszhatnánk Eb-mérkőzéseket – mondta honlapunknak Kovács István. – De azért a mostani selejtezősorozatban is van esélyünk a kijutásra, annak ellenére, hogy az északírek ellen nem kezdtünk valami jól. Hosszú a sorozat, és ha Bukarestben sikerül jó eredményt elérni, az jó alap lehetne a folytatásra. Az új rendezési módot szerintem csak akkor lehet majd összehasonlítani az eddigiekkel, ha már túl vagyunk rajta. De minél több ember és város van bevonva a rendezésbe, annál többen érzik magukénak az Eb-t. Talán mondhatom azt, minden hátsó gondolat nélkül, hogy az utóbbi időben nem vagyunk annyira sikeresek a pályán, és a mi feladatunk, a játékosok feladata tenni ez ellen. Viszont sportdiplomáciai szempontból a rendezés elnyerése siker, a magyar labdarúgás most inkább abban erősebb. Ha ezen az úton haladunk tovább, tudunk ilyen vagy ehhez hasonló színvonalú rendezéseket elnyerni, az segíti a fejlődésünket, ami mindenkinek örömteli, nekünk, játékosoknak legfőképpen.”


Legfrissebb hírek

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket

Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Az UEFA 10 millió euróra büntette az Olympique Marseille-t

Francia labdarúgás
2026.06.17. 19:47

„Tisztelettel, de határozottan elutasítjuk” – a vb újoncai bírálják az UEFA elnökét

Foci vb 2026
2026.06.15. 13:23

Továbbra sem vehetnek részt az európai kupákban az orosz labdarúgócsapatok

Minden más foci
2026.06.07. 11:38

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

Magyar Péter is ott volt a Bajnokok Ligája döntőjén – kép

Bajnokok Ligája
2026.05.30. 22:19

Az UEFA-nál Vitinha lett a budapesti BL-döntő legjobbja

Bajnokok Ligája
2026.05.30. 21:32

Az UEFA átalakítja a Nemzetek Ligáját és az Eb-, vb-selejtezők rendszerét is

Minden más foci
2026.05.20. 19:42
Ezek is érdekelhetik