U17-es válogatott: Both József szerint jó úton jár csapatunk

2011.03.28. 11:02
A magyar U17-es labdarúgó-válogatott két mérkőzésen van túl az Európa-bajnoki selejtező elitkörben: a mieink kikaptak az oroszoktól és győztek Izland ellen. Both József, az MLSZ szakmai és képzési igazgatója a szövetség honlapjának elmondta: ebben a korban még kevésbé várható el a kiegyensúlyozott teljesítmény a csapatoktól, ezért fordulhatott elő, hogy a rendkívül képzett játékosokat felvonultató orosz együttes ellen mutatott visszafogottabb játék után néhány nappal jóval összeszedettebb, érettebb futballal rukkoltak ki a fiatalok.

„Ennek a korosztálynak ez az első igazán jelentős nemzetközi megméretése, ezért előzetesen nehéz volt megjósolni, milyen teljesítményt nyújthatnak a futballisták – mondta Both József az mlsz.hu-nak. – Féléves szisztematikus munkával készültünk a selejtezőre, ez idő alatt a szakmai stáb kiváló munkát végzett, a csapat pedig végig ideális körülmények között készülhetett a feladatokra. Izland ellen kitűnő támadójátékot mutatott be a válogatott, nem túlzás azt állítani, hogy a második félidőben leiskoláztuk az ellenfelünket, és nagy különbségű győzelmet is arathattunk volna. Az egyéni teljesítményekben ezúttal megmutatkoztak a futballisták azon képességei, amelyek alapján tagjai lettek a válogatottnak. Az álmodozás helyett azonban a realitások talaján kell maradnunk, mert a hazai képzésre jellemző hiányosságok is megfigyelhetők az együttes játékán, a célunk jelenleg az lehet, hogy a továbbiakban is felvegyük a versenyt az Európa élvonalába tartozó ellenfelekkel, mint amilyen az orosz vagy a román válogatott. Reményteljesnek látom a jövőt, ha ezek a futballisták a továbbiakban is megkapják a lehetőséget a nemzetközi szinten való szereplésre, szépen fejlődhetnek tovább a következő években.”

A mieink kedden 17 órakor Romániával csapnak össze Szombathelyen a selejtezőkör utolsó találkozóján.

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
2026.06.10. 09:25
Ezek is érdekelhetik