Olimpiai helyszínek, London: Hyde Park

Vágólapra másolva!
2012.02.18. 16:57
Címkék
Létesítmény neve: Hyde ParkSportágak: triatlon, hosszútávúszásÁtadás éve: N/ABefogadóképesség: 3000 főÉpítkezés költsége: N/A

A több mint 350 hektáros Hyde Park 1637 óta áll a londoni lakosság rendelkezésére, mint a főváros legnagyobb királyi parkja.
A több mint 350 hektáros Hyde Park 1637 óta áll a londoni lakosság rendelkezésére, mint a főváros legnagyobb királyi parkja.

A Hyde Park számos amatőr sportklubnak ad otthont (no meg a Hyde Park Cornerben a hordószónokoknak), az olimpián viszont a profik „költöznek be″: a triatlonversenyek és a hosszútávúszás alatt kap szerepet a helyszín, az úszók a Serpentine-tóban versenyezhetnek.

Az ideiglenes lelátókat közvetlenül az ötkarikás játékok előtt húzzák fel, majd utána rögtön le is bontják, és minden a szokott mederben megy tovább a világ egyik leghíresebb parkjában.

 

Legfrissebb hírek

Peter Cernák marad az FC Kassa edzője – hivatalos

Minden más foci
6 perce

Vb 2026: ötven százalékkal emelkedik a pénzdíj

Foci vb 2026
14 perce

Szijjártó Péter: Az a célom, hogy a Honvéd visszajusson az NB I-be, a Magyar Futball Akadémia pedig Magyarország legjobb akadémiája legyen

Magyar válogatott
48 perce

Sportoló Nemzet Program: óriási az érdeklődés a sportesemény-belépők iránt

Egyéb egyéni
53 perce

A Ferencváros szerződést hosszabbított Robbie Keane-nel – hivatalos

Labdarúgó NB I
1 órája

Háromgólos vereség a szlovénektől a poreci futsaltornán

Magyar válogatott
1 órája

Az újpestiek súlyos fejsérülést szenvedő védője hazamehetett a kórházból

Labdarúgó NB I
1 órája

Szoboszlai még idén visszatérhet – sajtóhír

Angol labdarúgás
2 órája
Ezek is érdekelhetik