Olimpiai helyszínek, London: Basketball Arena

2012.02.18. 17:11
Címkék
Létesítmény neve: Basketball ArenaSportágak: kézilabda, kosárlabda, kerekesszékes kosárlabda, kerekesszékes rögbiÁtadás éve: 2011Befogadóképesség: 12 000Építkezés költsége: N/A


A Basketball Arena építését 2009 októberében kezdték meg – az egytonnás acélváz felállítása 2010 márciusára tehető. Az aréna egyike a legnagyobb ideiglenes helyszíneknek, amelyet valaha ötkarikás játékokra építettek. A 35 méter magas épület a negyedik legnagyobb az Olimpiai Parkban, ajtajai a sportolókhoz való alkalmazkodás miatt átlagosan 2.4 méter fölött vannak.

Az olimpia ideje alatt mindössze 22 óra áll rendelkezésre, hogy átalakítsák a helyszínt kosárlabdapályából kézilabdapályává, majd a paralimpiai játékok során a kerekesszékes kosárlabda végeztével mindössze 12 óra alatt kell átváltoztatni a terepet, hogy alkalmas legyen a kerekesszékes rögbi lebonyolítására.

Az olimpiai játékok után az arénát lebontják, részeit várhatóan újrafelhasználják vagy áthelyezik az Egyesült Királyság más területeire.

Legfrissebb hírek

Billie Jean King-kupa: a legerősebb összeállításban játszik a magyar válogatott áprilisban

Tenisz
10 perce

ICEHL: Ted Dent szerint a Volán játékosainak hinniük kell egymásban

Jégkorong
54 perce

Max Kanter és az Astana megtréfálta a mezőnyt a Párizs–Nizza második szakaszán

Kerékpár
1 órája

Simon Béla a magyar evezősválogatott szövetségi kapitánya

Egyéb egyéni
1 órája

Rodrit 80 ezer fontra büntették meg a februári bírózás miatt

Angol labdarúgás
1 órája

Liverpool: Alisson nem lép pályára Isztambulban Sallaiék ellen

Bajnokok Ligája
1 órája

Max Verstappen rajthoz áll májusban a nürburgringi 24 órás versenyen

F1
1 órája

Idén a Puskás Arénában rendezik a Football Forum Hungaryt

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik