Olimpia: Orbán Viktor gratulált a magyar küldöttségnek
Orbán Viktor levélben gratulált vasárnap a magyar olimpiai csapat nagyszerű helytállásához – tájékoztatta a miniszterelnök sajtófőnöke az MTI-t.
Havasi Bertalan közölte, hogy a kormányfő Borkai Zsoltnak, a Magyar Olimpiai Bizottság elnökének címezte levelét, amelyben kifejtette: mi, magyarok az olimpiai mozgalomban annak újjászületése óta figyelemre méltó szerepet játszunk. A múltból hozott jó hírnév és érdemek azonban csak annyit érnek, amennyit hozzátesznek a mai utódok. S mint azt az egész világ láthatta, vannak méltó, nagyszerű utódok – fogalmazott Orbán Viktor.„A magyar csapat minden tagjának, sportolóknak, edzőknek, sportvezetőknek, az egészségügyi stáb, valamint az iroda dolgozóinak szívből gratulálunk – írta a miniszterelnök, aki levelét úgy zárta: – Széchenyi óta tudjuk, Magyarország nem volt, hanem lesz. Büszkék vagyunk Önökre. Hajrá, Magyarország; hajrá, magyarok!”Havasi Bertalan tájékoztatása szerint Orbán Viktor Borkai Zsoltnak „a világ tetejére” címezte az olimpikonoknak gratuláló, vasárnap elküldött levelét.
Legfrissebb hírek

Orbán Viktor is reagált Hornyák Zsolt távozására
Labdarúgó NB I
2026.06.02. 15:57

Orbán Viktor: Ezért már megérte nagyot álmodni
Bajnokok Ligája
2026.05.31. 00:29
Ezek is érdekelhetik






