Olimpia: Orbán Viktor gratulált a magyar küldöttségnek

MTI MTIMTI MTI
2012.08.12. 18:31
Orbán Viktor levélben gratulált vasárnap a magyar olimpiai csapat nagyszerű helytállásához – tájékoztatta a miniszterelnök sajtófőnöke az MTI-t.
Havasi Bertalan közölte, hogy a kormányfő Borkai Zsoltnak, a Magyar Olimpiai Bizottság elnökének címezte levelét, amelyben kifejtette: mi, magyarok az olimpiai mozgalomban annak újjászületése óta figyelemre méltó szerepet játszunk. A múltból hozott jó hírnév és érdemek azonban csak annyit érnek, amennyit hozzátesznek a mai utódok. S mint azt az egész világ láthatta, vannak méltó, nagyszerű utódok – fogalmazott Orbán Viktor.„A magyar csapat minden tagjának, sportolóknak, edzőknek, sportvezetőknek, az egészségügyi stáb, valamint az iroda dolgozóinak szívből gratulálunk – írta a miniszterelnök, aki levelét úgy zárta: – Széchenyi óta tudjuk, Magyarország nem volt, hanem lesz. Büszkék vagyunk Önökre. Hajrá, Magyarország; hajrá, magyarok!”Havasi Bertalan tájékoztatása szerint Orbán Viktor Borkai Zsoltnak „a világ tetejére” címezte az olimpikonoknak gratuláló, vasárnap elküldött levelét.
Legfrissebb hírek

London 2012: elvették Gulijeva ezüstjét is, megint új sorrend a 800 méteren

Atlétika
2026.06.23. 18:37

Magyarország évtizedekre elköszönt, Salvatore Schillaci beköszönt – vb-videók

Minden más foci
2026.06.09. 14:49

Úgy kezdett a magyar válogatott, mint labdarúgó-vb-n még senki – videók!

Minden más foci
2026.06.03. 11:18

Orbán Viktor is reagált Hornyák Zsolt távozására

Labdarúgó NB I
2026.06.02. 15:57

Csata Santiagóban, magyar könnyek Buenos Airesben, aztán Irapuato...

Minden más foci
2026.06.02. 11:20

Orbán Viktor: Ezért már megérte nagyot álmodni

Bajnokok Ligája
2026.05.31. 00:29

Inkább behelyezi, mint belövi: születésnapos az első magyar vb-gól!

Minden más foci
2026.05.27. 10:20

Orbán Viktor Brüsszelből üzent az MLSZ-közgyűlés résztvevőinek

Magyar válogatott
2026.03.20. 10:22
Ezek is érdekelhetik