B. Á. 2021.05.03 19:55 Frissítve: 2021.05.05 21:44

Légiósprogram: BVB–RB Leipzig; Slovan Bratislava–DAC

Ahogy olvasóink már megszokhatták, a Nemzeti Sport Online hétről hétre összeszedi toplégiósaink mérkőzéseit. Lássuk, milyen találkozók várnak külföldön játszó futballistáinkra és csapataikra az előttünk álló napokban!

 

A mérkőzések kezdése magyar idő szerint értendő.

MÁJUS 3., HÉTFŐ

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
28. FORDULÓ

Piast Gliwice–Podbeskidzie 2–0
Piast: Vida Kristopher a 85. percben állt be; Podbeskidzie: Kocsis Gergőt a szünetben lecserélték.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
29. FORDULÓ (ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS)

Mainz–Hertha BSC 1–1
Mainz: Szalai Ádám a 72. percig volt a pályán.

OLASZORSZÁG, SERIE A
34. FORDULÓ

Torino–Parma 1–0
Torino: Horváth Krisztofer nem volt a keretben; Parma: Balogh Botond és Kosznovszky Márk sem volt nevezve.

TÖRÖKORSZÁG, SÜPER LIG
39. FORDULÓ
Kasimpasa–Alanyaspor 3–0
Kasimpasa: Varga Kevin gólpasszt adott, a 64. percben lecserélték.
Fenerbahce–Erzurum 3–1
Fenerbahce: Szalai Attila végigjátszotta a meccset.

MÁJUS 4., KEDD

CIPRUS, 1. DIVISION
FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS, 9. FORDULÓ

AEK Larnaca–Omonia Nicosia 0–1
Omonia: Lang Ádámot nem cserélték be.

MÁJUS 5., SZERDA

CIPRUS, 1. DIVISION
ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS, 9. FORDULÓ
APOEL–Pafosz 0–1
APOEL: Vinícius Paulo végigjátszotta a mérkőzést.

KÍNA, SUPER LEAGUE
3. FORDULÓ

Tiencsin Csinmen Tigers–Hopej FC 0–1
Tiencsin: Kádár Tamás végigjátszotta a meccset.

SZERBIA, SZUPERLIGA
35. FORDULÓ

Partizan Beograd–Topolyai SC 3–1
Partizan: Holender Filip a 65. percben betalált, majd öt perccel később lecserélték.

SZLOVÁKIA, SZLOVÁK KUPA
ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Banská Bystrica (II.)–Slovan Bratislava 1–3
Slovan: Holman Dávid nem volt a keretben.
Továbbjutott: a Slovan Bratislava, 6–1-es összesítéssel.

MÁJUS 6., CSÜTÖRTÖK

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
30. FORDULÓ
18.30:
Hertha–Freiburg (Tv: Sport1) – élőben az NSO-n!
Freiburg: Sallai Roland

PORTUGÁLIA, PRIMEIRA LIGA
31. FORDULÓ
16.00:
Moreirense–CD Nacional
Nacional: Bobál Gergely

MÁJUS 7., PÉNTEK

ARAB EMÍRSÉGEK, UAE LEAGUE
25. FORDULÓ
19.00:
al-Hatta–al-Ittihad Kalba
al-Hatta: Koman Vladimir

AUSZTRIA, 2. LIGA
27. FORDULÓ

18.30: Vorwärts Steyr–Liefering
Liefering: Major Sámuel

HORVÁTORSZÁG, 1. HNL
33. FORDULÓ
19.10:
Gorica–NK Osijek (Eszék) – élőben az NSO-n!
Osijek: Gyurcsó Ádám, Kleinheisler László

MÁJUS 8.,SZOMBAT

ANGOL CHAMPIONSHIP
46. FORDULÓ
13.30:
Bristol City–Brentford
Bristol: Nagy Ádám

AUSZTRIA, BUNDESLIGA
ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS, 7. FORDULÓ
17.00: Admira–St. Pölten
St. Pölten: Majnovics Martin
17.00: Altach–Austria Wien
Altach: Bukta Csaba
17.00: Hartberg–Ried
Ried: Borsos Filip
2. LIGA
27. FORDULÓ

14.30: Austria Lustenau–Amstetten
Austria Lustenau: Tiefenbach Dániel
14.30: Austria Wien II–Dornbirn
Austria Wien II: Mester Csaba

GÖRÖGORSZÁG, SUPER LEAGUE
ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS, 6. FORDULÓ
18.30:
Volosz–Larisza
Larisza: Nagy Gergely 

EGYESÜLT ÁLLAMOK, MLS
ALAPSZAKASZ
21.30:
FC Dallas–Houston Dynamo
FC Dallas: Schön Szabolcs

HOLLANDIA, EREDIVISIE
32. FORDULÓ

16.30: Twente–Heracles
Heracles: Szőke Adrián

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
29. FORDULÓ

15.00: Podbeskidzie–Wisla Plock
Podbeskidzie: Kocsis Gergő 

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
32. FORDULÓ
15.30:
Borussia Dortmund–RB Leipzig (Tv: Sport2)  – élőben az NSO-n!
Leipzig: Gulácsi Péter, Willi Orbán, Szoboszlai Dominik

PORTUGÁLIA, SEGUNDA LIGA
32. FORDULÓ 

18.00: Benfica B–Covilha
Benfica B: Csoboth Kevin

SVÁJC, SUPER LEAGUE
33. FORDULÓ
18.15: Lugano–Vaduz
Lugano: Kecskés Ákos

TÖRÖKORSZÁG, SÜPER LIG
40. FORDULÓ

19.30: Ankaragücü–Fenerbahce
Fenerbahce: Szalai Attila
19.30: Erzurum–Kasimpasa
Kasimpasa: Varga Kevin
19.30: Göztepe–Konyaspor
Göztepe: Megyeri Balázs

MÁJUS 9., VASÁRNAP

EGYESÜLT ÁLLAMOK, MLS
ALAPSZAKASZ

hétfő, 1.30: Sporting Kansas City–Austin FC
Sporting: Sallói Dániel

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
29. FORDULÓ

15.00: Warta–Slask Wroclaw
Slask: Tamás Márk

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
32. FORDULÓ
13.30:
Köln–Freiburg (Tv: Sport2) 
Freiburg: Sallai Roland
15.30: Frankfurt–Mainz (Tv: Sport2) 
Mainz: Szalai Ádám
2. BUNDESLIGA
32. FORDULÓ

13.30:
Bochum–Regensburg
Bochum: Novothny Soma  

OLASZORSZÁG, SERIE A
35. FORDULÓ

15.00: Parma–Atalanta (Tv: Digi Sport1)
Parma: Balogh Botond, Kosznovszky Márk
15.00: Verona–Torino
Torino: Horváth Krisztofer

SZERBIA, SZUPERLIGA
36. FORDULÓ

16.40: Csukaricski–Partizan Beograd
Partizan: Holender Filip

SZLOVÁKIA, FORTUNA LIGA
FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS, 8. FORDULÓ
18.00:
Slovan Bratislava–DAC (Dunaszerdahely)
Slovan: Holman Dávid;
DAC: Kalmár ZsoltSchäfer AndrásVida Máté

URUGUAY, APERTURA
1. FORDULÓ
15.00:
Montevideo Wanderers–Boston River
Montevideo Wanderers: Vadócz Krisztián

MÁJUS 10., HÉTFŐ

ARAB EMÍRSÉGEK, UAE LEAGUE
26. FORDULÓ
15.45:
al-Ain–al-Hatta
al-Hatta: Koman Vladimir

CIPRUS, 1. DIVISION
FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS, 10. FORDULÓ

19.00: Omonia Nicosia–Apollon Limassol
Omonia: Lang Ádám
ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS, 10. FORDULÓ
17.00:
Karmiotissza–APOEL
APOEL: Vinícius Paulo

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
29. FORDULÓ

18.00: Raków–Piast Gliwice
Piast: Vida Kristopher

A programban a külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott, illetve válogatott-kerettagságig jutó légiósok mérkőzéseit gyűjtöttük össze.

2021.04.26 17:30:33

Légiósok MILITÁR IVÁN

Miért van szüksége az RB Leipzignek Willi Orbánra és mit adhat ő a magyar válogatottnak? Elemzés.

2021.04.25 16:07:10

Légiósok H. Á.

Magyar játékosai nélkül játszott gól nélküli döntetlent az NK Osijek a Rijeka vendégeként.