Légiósok: Szalai Ádámék kikaptak a hatgólos rangadón

K. Zs.K. Zs.
2022.02.27. 18:48
Szalai Ádám csapata, az FC Basel rangadóhoz méltó mérkőzésen 4–2-re kikapott az éllovas FC Zürich vendégeként a svájci labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának vasárnapi játéknapján. A magyar válogatott támadó végigjátszotta a presztízsmeccset.

A Mainzból nemrégiben szerződtetett Szalai Ádám először volt tagja a Basel kezdőcsapatának, klubja gratulált is neki ebből az alkalomból, de nem sikerült pontokkal emlékezetessé tenni az estét – a Zürich megérdemelten nyert.Szalai Ádám először volt tagja a Basel kezdőcsapatának, klubja gratulált is neki ebből az alkalomból, de nem sikerült pontokkal emlékezetessé tenni az estét – a Zürich megérdemelten nyert.

Antonio Marchesano tizenegyesével és Blaz Kramer góljával a 16. percben már kettővel vezetett a házigazda. Valentin Stocker az első félidő hajrájában fejjel szépített, ez felcsillantotta a reményt Szalaiék előtt, a második játékrész kiegyenlítettebb lett, aztán a 78. percben Wilfried Gnonto újra kétgólosra növelte a különbséget.

A mozgalmas végjátékban Michael Lang szép fejessel újra közelebb hozta a bázelieket, csakhogy az utolsó szó Nikola Boranijasevicsé volt – 4–2-re nyert az FCZ.

GRATULÁCIÓ A KEZDÉS ELŐTT

Bolla Bendegúz végig a pályán volt a Grasshoppersben, amely szintén pont nélkül maradt vasárnap a jó formába lendülő St. Gallen ellen. A két csapat két őszi meccsét Bolláék nyerték meg fölényesen – a magyar légiós is szerzett gólt az októberi 5–2 alkalmával –, de ezúttal a hazaiak nem ismertek pardont; ez volt a negyedik sikerük ebben a naptári évben. Bolla végigjátszotta a meccset, a hajrában kapott egy sárga lapot.