Légiósok: Holman és Guzmics bajnok lett a Slovannal

DUDUCZ TIBOR (Zsolna)DUDUCZ TIBOR (Zsolna)
2019.04.14. 17:19
Öt év után lett ismét bajnok a Slovan (Fotó: skslovan.com)
Hat fordulóval a Fortuna Liga zárása előtt megnyerte a szlovák bajnoki címet a Slovan Bratislava. A pozsonyi labdarúgócsapat a rájátszás 4. fordulójában 3–0-ra győzött a Zsolna otthonában. Guzmics Richárd és Holman Dávid csak csere volt, és egyikük sem lépett pályára.

Az 5478 néző előtt lejátszott találkozó első félideje a vendégek marokkói idegenlégiósáról, Moháról szólt, akit nem tudtak tartani a hazaiak, és a 25 éves szélső két gólt is szerzett.

A Slovan szurkolói a második félidő elején már a bajnoki címet ünnepelték és pirotechnikai előadást tartottak. A mérkőzés utolsó találatát a tavaly augusztusban Dunaszerdahelyről szerződtetett horvát Marin Ljubicic szerezte (0–3), így a hármas sípszó után előkerülhettek a pezsgősüvegek is.

A Slovan öt év után lett ismét bajnok, a mostani idényben még veretlen, előnye 19 pont a 2. helyezett DAC előtt.