Román Superliga: a Sepsi vezetésére hárommal válaszolt a Craiova

2024.02.04. 14:10
Fotó: Tókos Csaba
A román Superliga 24. fordulójában a Sepsi OSK megszerezte a vezetést, majd a Craiova fordított, és 3–1-re nyert.

ROMÁN SUPERLIGA
24. FORDULÓ
Sepsi OSK–Universitatea Craiova 1–3 (1–1)
Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, 4015 néző. Vezette: Kovács István
Sepsi OSK: Niczuly – Otelita (Popsa, 86.), Ciobotariu, Ninaj, Stefan (Balasa, 85.) – Rodriguez (Aganovic, 63.), Paun – Matei, Kallaku (Safranko, 85.), Gheorghe (Varga K., 63.) – Debeljuh. Vezetőedző: Bernd Storck
U. Craiova: Lazar – Vladoiu, Zajkov, Raúl Silva (Maldonado, a szünetben), Capatina – Cretu, Mateiu – Danciu (Baiaram, a szünetben), Mekvabisvili (Cimpanu, 59.), Mitrita (Badelj, 87.) – Markovic (Koljic, 65.). Vezetőedző: Ivajlo Petev
Gólszerző: Debeljuh (33.), ill. Markovic (45+2.), Koljic (74. – 11-esből), Cretu (84.)

Elrontotta Niczuly Roland jubileumát az Universitatea Craiova: a vendégcsapat három gólt lőtt a Sepsi OSK 200. román bajnoki mérkőzését játszó kapusának, és három pontot vitt haza Szentgyörgyről.

Az első negyedórában nem találta a Craiova egész pályás letámadásának ellenszerét a Sepsi, de a hazaiak szerencséjére Raúl Silva hajszálnyi, öt percig videózott leshelyzetről talált a kapujukba. A brazil védő tíz perccel később nagyot mentett David Lazar kapus hatalmas hibája után, hátulról szerelve az egyedül kapura törő Gabriel Debeljuhot – innen kezdve már a Sepsi irányította a játékot. Debeljuh gólja pedig csak késett, de nem maradt el: a horvát csatár Branislav Ninaj labdaszerzése és Ion Gheorghe okos passza után szerezte meg első szentgyörgyi találatát. A második gól azonban nem jött össze, az ötös sarkáról a rövid sarokra lőtt labdáját védte Lazar, a ráadáspercekben meg váratlanul egyenlített a Craiova: Bogdan Otelita nem tudott elfejelni egy kapu elé kanyarított, labdát, a mögötte érkező Jovan Markovic pedig három lépésről, futtából a jobb felső sarokba fejelt.

A második félidő forgatókönyve is az elsőhöz volt hasonló, csak a kezdeti craiovai rohamokra már nem tudott góllal válaszolni a Sepsi, mert Cosmin Matei nyolc méterről nem találta el a kaput. A védője lábára taposó Markovic esésére ugyan elsőre büntetőt ítélt Kovács István játékvezető, de a VAR ekkor még a székelyföldiek javára korrigálta a hibát – negyedóra múlva viszont a pont a videobíró szúrta ki, hogy Otelita megcibálta Alexandru Mitrita mezét. A tizenegyesből Elvir Koljic a bal felső sarokba vágta a labdát, míg tíz perccel később Alexandru Cretu lapos átlövése talált utat a jobb alsó sarokba, eldöntve a mérkőzés sorsát. 1–3