Szoboszlai aláírt a Liverpoolhoz, megkapta Gerrard számát; Vége az Európai Játékoknak

S. T. J.S. T. J.
2023.07.02. 23:51
A Nemzeti Sport hétfői számából ajánljuk:

Néhány nappal ezelőtt jelentette be a DVSC, hogy jövő nyárig meghosszabbította Sós Bence szerződését. A 29 éves támadó nehéz időszakon van túl: áprilisban a Mezőkövesd elleni bajnokin elszakadt a bokaszalagja, s csak az utolsó forduló előtt épült fel, ám az Újpest ellen nem lépett pályára. Szombaton a Kazincbarcika elleni felkészülési mérkőzésen teljesen új szerepkörben szerepeltette Szrdjan Blagojevics vezetőedző: mivel Ferenczi Jánosnak nincs konkurenciája, Sós a balhátvéd posztján futballozott.
Néhány nappal ezelőtt jelentette be a DVSC, hogy jövő nyárig meghosszabbította Sós Bence szerződését.
A 29 éves támadó nehéz időszakon van túl: áprilisban a Mezőkövesd elleni bajnokin elszakadt a bokaszalagja, s csak az utolsó forduló előtt épült fel, ám az Újpest ellen nem lépett pályára. Szombaton a Kazincbarcika elleni felkészülési mérkőzésen teljesen új szerepkörben szerepeltette Szrdjan Blagojevics vezetőedző: mivel Ferenczi Jánosnak nincs konkurenciája, Sós a balhátvéd posztján futballozott.

A Büki Lili, Kun Anna, Muhari Eszter, Wimmer Dorina alkotta párbajtőrcsapat Eb-ezüstje régóta várt eredmény, amely felcsillantotta a reményt az olimpiai csapatkvóta megszerzésére is – a válogatott legeredményesebb vívója, Kun Anna úgy véli, a siker ellenére sincs veszítenivalójuk (a világranglistán maradtak a kilencedik helyen). Krakkóban szerinte minden összeállt, nem volt a versenyzőkön nyomás, nem a magyar csapat számított esélyesnek, így élvezték, hogy ott lehetnek a páston, türelmesek voltak, bejöttek az akciók is, valahogy minden sikerült. Tizenhat éve nem vívott magyar női párbajtőrcsapat kontinensbajnoki döntőt.

140 éve született Gerde Oszkár kardvívó. Noha kétszeres olimpiai bajnok, az utókor keveset tud róla. Eltekintve persze a másik olimpiai bajnok kardozóval, Fuchs Jenővel vívott 1910. márciusi párbajától, amikor is Gerde hatcentis sebet ejtett válogatott társa fején (utóbb az ügyész vádindítványára 4-4 nap államfogházra ítélték a két haragost, büntetésüket a váci börtönben töltötték le). Gerde emléke talán azért is halványulhatott el, mert egyéniben nem volt igazán sikeres. Népsport-mellékletünkből azonban kiderül, jósként nem vallott szégyent.

Legfrissebb hírek

Redzic Damir játéka még kérdéses, de Marco Rossi kezdőként számítana rá

E-újság
13 órája

Schön Szabolcs: Képszakadás…; Juhász Roland: Liverpool–Barca BL-döntőt!

E-újság
2026.03.29. 23:34

Győztes tavaszi rajt Szlovénia ellen; Csercseszov aggódik a vb miatt

E-újság
2026.03.28. 23:21

Marco Rossi: Én sem szólok bele mások munkájába, Arne Slot se tegye; Pécsi Ármin: Liverpoolban mindenben tudok fejlődni

E-újság
2026.03.27. 23:40

Tóth Alex: A játék most különösen fontos lenne nekem; Németh Krisztián: Jó érzéssel hagyok fel a labdarúgással

E-újság
2026.03.26. 23:58

Jönnek a világbajnoki pótselejtező elődöntői; Kocsis Dominik csalódna, ha a DVSC lecsúszna a dobogóról

E-újság
2026.03.25. 23:50

Mind a négy meccset meg kell nyernünk; Papp László: 100

E-újság
2026.03.24. 23:15

Kovács Bendegúz: A magyar válogatottba kerülés a célom; Szűcs Szabina egyre magasabbra jut a világeseményeken

E-újság
2026.03.23. 23:15
Ezek is érdekelhetik