Légiósok: „botrány!” Stieber tarolt a szavazáson, de törölték a jelöltek közül

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.06.01. 08:23
null
Stieber brutális fölénnyel vezetett (Fotó: fcn.de)
Kis túlzással „botrányosnak” nevezhetjük, ami Stieber Zoltánnal, az Eb-re készülő magyar válogatott labdarúgójával történt. A tavasszal kölcsönben a német másodosztályú 1. FC Nürnbergben futballozó középpályás tegnap még toronymagasan vezetett a klub szavazásán, amelyen a szezon legjobb játékosát keresi, de az egyesület végül törölte a magyar középpályást a jelöltek közül. Az okot Hamburgban, Stieber klubjánál kell keresni.

 

 

Több német portál, így a Bild is megírta, hogy a Nürnberg szavazását kedd reggel még Stieber Zoltán vezette – méghozzá igencsak meggyőző fölénnyel. A magyar futballista neve mellett mintegy 19 600 voks állt, míg a második helyen álló Hanno Behrensre „csak” 1912-en szavaztak.

A 27 éves sárvári játékosra sajnos többnyire nem a Nürnberg hívei szavaztak. A Hamburg – amelyhez Stieber 2014-ben igazolt – egyik szurkolói csoportja kampányt indított, hogy egyik kedvencük, jelen esetben Stieber megnyerje a szezon legjobbjának járó elismerést.

Sajnos a Nürnberg illetékesei figyelmesek voltak, s tegnap törölték az addigi szavazatok nagyjából hetven százalékát begyűjtő Stiebert – aki a Nürnberg színeiben csupán hat bajnokin kapott lehetőséget – a jelöltek közül, de azért jót nevettek a hamburgi drukkerek „támadásán”.




 

Legfrissebb hírek

Német labdarúgószurkolók a VAR megszüntetését követelik

Német labdarúgás
2026.08.20. 12:50

Az aranycipős Harry Kane a Nemzeti Sportnak: Ez volt messze a legjobb idényem

Német labdarúgás
2026.08.19. 21:19

Vida Máté: A pályafutásomat a sérülések törték ketté

Magyar válogatott
2026.08.19. 06:37

A PSV-től igazolt holland válogatott játékost a Borussia Dortmund

Német labdarúgás
2026.08.18. 13:01

Matthäus: Kane jobban megérdemli az Aranylabdát, mint bárki más

Német labdarúgás
2026.08.18. 10:52

A Bayern München egyelőre hallgat a hétvégi meccsen összeeső Jamal Musialáról

Német labdarúgás
2026.08.17. 12:41

Tóth Balázsék edzőjével késő este közölték: új kapus után kell néznie

Légiósok
2026.08.16. 13:08

Bayern München: a BL-győzelem a cél

Német labdarúgás
2026.08.06. 15:07